Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogy lehetne újratelepíteni,...

Hogy lehetne újratelepíteni, /visszatelepíteni a tabletem?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

(Akik csak okoskodni szeretnének,azok legyenek szívesek távozzanak,akik hasznos választ adnak,azoknak értelemszerűen megy a zöld pacsi)

Az lenne a problémám,hogy mióta frissült a ConCorde SPEED tabletem,4.2.2 -re,4.1.1 ről azóta fagy,lassú.

Szeretném visszatelepíteni 4.1.1-re.

Utánna olvastam,és én azt szűrtem le,hogy a "Recovery Menü" -ben kell visszaállítani,az SD kártyára helyezett csomag (zip) segítségével.

Az a problémám,hogy hiába nyomom a Hangerő fel,vagy le gombját +a bekapcsolást,nem jelenik meg a Recovery menü.

A Hangerő fel,és bekapcsológombra csak egy "Nincs parancs" szöveg jelenik meg.Ha kell csatolok képet.



2014. júl. 13. 11:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Rámutatnál, hol olvastad azt, hogy recovery menüből kell frissíteni?

Ez rockchip SoC-on nyugszik, (azon belül is RK3066 ha jól emlékszem, de ez annyira nem fontos).

Olyan rockchipes tablettel még nem találkoztam, amit recovery menüből kellene frissíteni, olyannal igen, ami ment közvetlen SD kártyáról kétgombossal, de ennek a fórumában mindenki batchtool-ról írogat, hogy azzal kell frissíteni, magyarul PC-n keresztül, ehhez XP vagy win7 kell, esetleg vista, de win8-at, ez esetben ellehet felejteni.

Próbálok kutatni neked egy 4.2.2 firmware-t, s az alapján megmondani, hogy tedd fel, de ha már találtál, akkor linkeld be.

Azért is 4.2-t mert van egy sanda gyanúm, hogy nem a 4.2 instabil, hanem az OTA frissítés kavart be nálad, ahogy a userek 90%-ánál be is szokott, ilyenkor maradnak vissza file-ok, amikre nincs szükség, némi kavarodást okozva ezzel az android rendszerben, pontosan nem tudom megfogalmazni, hogy mi s hogyan okoz lassulást, fagyást stb. OTA frissítés után, lényeg, hogy ez a jelenség eléggé általános más készülékeknél is, szóval mindenki aki a frissítés "szerelmese" az az OTA frissítést messziről kerüli.


Mindenesetre ha van még garanciád, akkor a Concorde elvégzi helyetted ingyen a műveletet, amennyiben beviszed hozzájuk!

2014. júl. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

No, meg is van.

Firmware-t itt találod: [link]


Magyar leírás a telepítéshez: [link]

2014. júl. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a gyors választ.megnézem amit küldtél,ha esetleg adódig még problémám írok :)
2014. júl. 13. 13:53
 4/13 A kérdező kommentje:
Tehát akkor a 4.2.2 is ugyan olyan stabilan fog futni,mint a 4.1.1 ,ha teljesen újratelepítem?(nincs már rá garancia)jut eszembe,ha rootoltam az lassítást nem okoz,igaz?
2014. júl. 13. 13:54
 5/13 A kérdező kommentje:
Ez,amit belinkeltél,ez a TELJES törlést hajt végre?
2014. júl. 13. 13:55
 6/13 A kérdező kommentje:
Mellesleg nem vagyok frissítés " szerelmese ",csak gondoltam ha újabb,akkor jobb is.(az android)
2014. júl. 13. 13:57
 7/13 A kérdező kommentje:
Ahh.kössz szépen csávó! újratettem,és fényévekkel gyorsabb,nem fagyogat,lassul le.
2014. júl. 13. 15:12
 8/13 anonim ***** válasza:

Nincs mit. Igen, ez az eljárás gyak. "legyalul" mindent, egy tiszta rendszert kapsz.

Arra viszont nincs garancia Androidnál, hogy nem fog idővel ismét lomha lenni.

2014. júl. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Egyebkebt nekem most van eloszor androidos keszulekom,eddig windows phone volt,/van,es ez hala istennek nem lomhaskodik :D

Mitol lassul le az android,es hogy lehet elleni tenni?

Csak siman a hasznalattal,telepitgetesektol?

Es meg egy kerdes...Erdemes viruskeresot rakni ra?(jelenleg zonert hasznalok.hasznalom neha a play aruhazt,toltok apk-at netrol.ez mellet szerinted?

2014. júl. 13. 17:20
 10/13 anonim ***** válasza:

A netről is töltesz apk file-okat, akkor mindenképp érdemes víruskeresőt használni, de egyébként is ajánlott, én jelenleg eset mobile security-t használok (nod, de sokáig használtam a kaspersky-t is.

Ahhoz, hogy jól meghatározzuk, mitől lassul, ahhoz nálam okosabb ember kell, de nagyban hozzájárul a feleslegesen feltelepített dolgok, amik a háttérben futnak, ezáltal használják a ramot, s sok múlik a rendszer optimalizáltságán is, amit csak kevesen csinálnak jól, ilyen pl. az asus, a nexus-ok, ellenpéldát bőven tudok mondani: sony, wayteq, concorde s a samsung is, bár ők rendszerint a saját launcherükkel tolják el a mutatványt leginkább, de egy az egyben akárki akármit mond, hogy ilyen meg olyan márka, gánymesterek... no de lehetne sorolni egész nap. A windows és az ios nagy előnye az, hogy csak pár eszközre kell optimalizálni ezáltal jóval kevesebb melóval jár, így kisebb a hibafaktor, ellenben az androiddal bárki garázdálkodhat, kisebb-nagyobb sikerrel.

Ellene tenni nem sok mindent tudsz, tényleg csak azokat a programokat használd, amire valóban szükséged van, aminél azt tapasztalod, hogy nem használod azt töröld. A különböző clean app-okat amiknek az lenne a dolga, hogy bezárja a feleslegesen futó alkalmazásokat, ezeket kerüld el, mert 4.0 óta nem tesz jót az androidnak.

2014. júl. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!