Milyen RC repülőt vegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem az RC cuccokat.

Van 2 nagyobb terepjáróm, amiket már 4 évesen úgy kezeltem, hogy csak na, nem tudom, valahogy magától jött, semmi előzmény nélkül tudtam irányítani.

Valami 2 éve vettem egy szobai helikoptert, hát annak is ment az irányítása szinte tökéletesre 1 nap alatt.

Sokak szerint van érzékem ezekhez, de a repülőt még nem próbáltam, lehet abba béna lennék.


De szeretném elkezdeni a repülőzést.

Egy kezdő szett kellene nekem, amibe lehetőleg MINDEN benne legyen, ami a repüléshez kell.

-A 3D műrepülés nem fontos, azt nem akarom később komolyan űzni

-Vitorlázó nem kell


Max. 50.000 Ft-ot tudok rá szánni.


Melyik repcsit ajánlanátok?



2014. aug. 13. 00:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Elhiszem, hogy tehetséges vagy, de egy szobai játékhelikopter irányítása nem olyan bonyolult. Egy komoly RC modell úgy működik, mint egy rendes heli. Na azt kb 3 másodperc alatt belevered a földbe.

Repülőt könnyebb irányítani, de 50ezerből kompletten inkább játékot kapsz, mint rendes repülőt.

Egy normális/használható rádió vevővel közel 50K, de a rádiót csak egyszer kell megvenni.


Ha próbálkozni akarsz, itt egy teljes készlet, de ez messze van, egy komoly modelltől és hamar meg is unhatod, bár kezdőknek jó lehet: [link]

2014. aug. 13. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Oké, köszönöm.


De akkor hogy kezdjem el, ha nem így?


Mert tetszik, de sokba kerül.

Olyan zavaros ez.


És a helikopterrel mi a helyzet?

Ha azt folytatom, akkor milyet vegyek egy szobai után?

És az nem unalmasabb?

Mert nekem nem tetszik az, hogy dobálózik, fejreáll, rángatózik, pattog összevissza egy trükkös helikopter.

Ha pedig simán csak megyek vele, unalmasan hangzik.


Repülő meg akkor inkább a műrepülés, az jó dolog végülis.

De abból milyet elsőnek?

2014. aug. 13. 01:27
 3/5 A kérdező kommentje:

Meg egyébként ha repülő, akkor ez lenne a legelső modellem.

Én értelek, hogy ha adó-vevő 50 ezer, akkor 100 ezer fölött kezdődnek az igazi modellek.

De mégiscsak első repcsi.

Szerintem marhaság annyit beleverni első repülőbe, és még csak nem is fogtam olyat a kezembe.

Én tudom, hogy drága, de elsőnek mondjuk én erre gondoltam:

Valami Cessna Brushless.

Szerintem jó felsőszárnyas cucc, szimulátor kábellel, meg csűrője is van stb.

2014. aug. 13. 06:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Én a helyedben vennék két fix dolgot. Egy rádiót és egy akku töltőt.

Nem fontos új rádiót venni.

A [link] megtalálsz mindent.

Regisztrálj be.

Rádiónak javaslok egy Futaba T6EX 2,4GHz-es. Ezt egyszer kell megvenni és jó repülőkhöz, helikopterekhez, bármihez.

Ez használtan 20-22ezer Ft. Vevővel együtt 30ezer alatt megvan.

[link] /topic,161299.0.html

A másik egy töltő.

Javaslom az olcsó Imax B6 -ot. 6-7 ezer körül megvan és tápnak egy sima PC táp is jó. Tölthetsz vele mindenféle akkut, még gépkocsi akkut is.(LiIon, LiPo, LiFe, NiCd, NiMH, Pb) [link]


Gépet ezek után már könnyedén találsz. Javaslok valami EPP elektromos gépet.

A felső-szárnyas tréner nem rossz, stabil, csak viszonylag hamar megunható, de fel-le szállni, irányokat gyakorolni megfelelő.

2014. aug. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez sokat segített, és tetszik ez a fixes dolog.

Egyébként pont ez a célom, felsőszárnyas gép, repkedés, fel, leszállás, mivel még sosem volt repcsim, valamivel el kell kezdeni, utána jöhetnek a komolyabbak.

2014. aug. 13. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!