Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen hangtechnika márkák...

Milyen hangtechnika márkák számítanak club standardnak a magyarországi szórakozóhelyeken?

Figyelt kérdés

Mert ugye keverőből, lemezlejátszókból egyértelműen a Pioneer a standard. Erősítőből, hangfalból mely márkákat favorizálják a szórakozóhelyek?

Dj-k, szórakozóhely tulajdonosok, hangtechnikában jártas szakemberek véleményére lennék kíváncsi.



2014. aug. 13. 10:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Változó, a hely költségvetésétől függ. Van olyan diszkó, ami 1000-1200 fős teltházzal megy minden hétvégén évtizedek óta, és Relfex hangfalak vannak, Castone erősítővel. Ilyen pl. Jászárokszálláson a Club Yoko. Van olyan, ahol aktív RFC rendszer van, pl. Budapesten a Living Room. Van pl. vidéken igényes diszkó, a jászberényi Club Secret, ott házi készítésű, Eminence hangszórókból álló hangfalcsoport van, a mélyek PKN digit végfokról, a topok Crown Analógról hajtva. Budapesten a volt hajógyár szigeten, full Meyer Sound, meg Martin Audio line array rendszereket használtak. Dürlinben szintén Meyer Sound line array. A38 hajón szintén Meyer Sound bassrefi subok, és line array top van. Szoktak lenni a Be Massive bulisorozatok Pesten a bulihajókon, ott Cerwin Vega dupla 20 colos aktív topokat, és 18 colos aktív subokat használnak. Akváriumban Pesten azt hiszem szintén Martin Audio line array üzemel. Van a Dup Phase csapat, ők a mappa klubban, régebben akváriumban hangosítottak underground dubstep bulikat, ők Funktion One topokat, és saját készítésű, 18 colos Mogale Super Scooper tölcséreket használnak subnak, Precision Devices hangszóróval. Mendén a Club Prince helyen is Cerwin Vega rendszer volt, de az már bezárt.

De láttam már passzív JBL rendszert, T-amp erősítőkkel hajtva. Fesztiválokon (Sziget, Balaton Sound, Volt, Strand, B My Lake, stb...) is több fajta rendszer előfordul, nagyszínpadokon, nagy sátrakban általában teljes Meyer Sound rendszer, úgy emlékszem pár éve Szigeten a nagyszínpadra kirakták a 300 kilowattos Meyer Sound line arrayt, lehet most is az üzemel. De kisebb sátrakban, fesztivál pubokban láttam már aktív Mackie rendszert, Cerwin Vegat, JBL-t, Martin Audiot, stb...

Hirtelen ennyi jutott eszembe, nem vagyok DJ vagy technikus, csak a Jászságban nőttem fel, Pesten vagyok egyetemista, szeretem a fesztivált, no meg a hangtechnikát hobbiból. :D

2014. aug. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez rendkívül kielégítő válasz volt! :)

És szted melyik a jellemzőbb az aktív hangfalak vagy a passzív + erősítő felállás?

2014. aug. 13. 20:47
 3/3 anonim ***** válasza:
Kisebb clubokban, vagy olyan rendezvényeken ahol fontos a mobilitás, hordozhatóság (pl. a bulihajók, mindig más hajón van a party) előfordul aktív rendszer. De általában szerintem, nagyobb diszkókban, főleg fesztivál nagyszínpadokon erősítő+passzív hangfal a jellemző.
2014. aug. 14. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!