Hogyan hangosíthatnám a halk/gyenge hangokat anélkül, hogy az eredetileg is hangos dolgok (pl. : robbanás) beszakítaná a dobhártyámat?

Figyelt kérdés

Nem csak filmeket hanem pl játékok hangerejét is ilyen módon kéne erősítenem. A tekerd fel a hangerőt nem válasz. Gondolkozok, hogy veszek egy rendes hangkártyát a gépembe ASUS Xonar Essence STX II 7.1 hangkártya

Ezzel meglehetne valósítani amit szeretnék? A halk dolgok hangosabbak legyenek de hangos dolgok nem. Erősíteni kéne vagy csak feljebbcsavarni a hangerőt úgy, hogy valahogy megszabni egy maximumot aminél nem lehet hangosab semmi de a legkisebb szösszenet is ugyolyan hangerőn szóljon mint a főhős mellett robbanó gránát.



2014. aug. 13. 12:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez megoldható egy olyan hangkártyával ami képes valósidejű effektezésre. Az ASUS Xonar D-KARAX tud ilyet, 11e Ft körül mozog, nem kell drágább kártya, a szoftveres Compressor-ral lehet elérni a kívánt hatást.
2014. aug. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Limiternek hívják az ilyet, ami egy speciális kompresszor, az én hangkártyámban van ilyen, de sok lejátszóbn is van hasonló. A Mediaplayer Classicban normalizálásnak hívják, az kicsit lassan hozza vissza a halkat a hangos után, de legalább nem őrülsz meg a hangostól. Játékra nem tudom, mi a megfejtés. Vehetsz amúgy ilyet külön is, de nem olcsó mulatság, itt van egy közepes minőségű darab: [link] , ennek jó sok beállítása van, be fogod tudni tekerni tökéletesre. kell hozzá 1-2 spéci kábel, de működik. Hangfalra. Ha fülest akarsz használni, ahoz kell külön egy füleserősítő is :) Ha van a hangfaladnak füles kimenete, akkor természetesen nem kell.
2014. aug. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

wow köszönöm a válaszokat! Igazából én egy Tiamattal szeretném használni ami egy 7.1-es füles így a mélyen tisztelt második hozzászóló ötletét nem tudom hogyan alkalmazzam, de elgondolkozok ezeken!!!

mégegyszer köszönöm! ha esetlen van további ötlet vagy tipp vagy bármi írjátok le légyszi!!

2014. aug. 29. 19:51
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát, akkor én, a mélyen tisztelt 2. hozzászóló, közölném veled, hogy a 7.1-es füles, mint olyan, parasztvakítás, 2 füled van, bármi van rajta másfél centin, olyan, mintha egy bármilyen füles van rajtad. De ebből legalább kdierült, hogy nem sajnálod a pénzt, szóval át kell állítani a kimenetedet 2.0-ra, a kompresszorhoz kell egy bármilyen erősítőt csatlakoztatni, akár hifit is, és abba kell beledugni a fülest. Aztán kezicsókolom.
2014. aug. 30. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!