Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » SpeedFan-nál melyik érték...

SpeedFan-nál melyik érték (pl. Temp1, Temp2, Core0) mit jelent, és mi nálam a probléma?

Figyelt kérdés

Mostanába mindig sípol a gépem és gyakran kék halált kap.

Megnéztem a SpeedFan-nal az értékeket és alapállapotba ilyen:

Temp1:-55C (WTF?!)(kis kék nyíl lefele)

Temp2:-2C (kis kék nyíl lefele)

Temp3: 57C (lángocska)

HD0: 41C (PIPA)

HD1: 28C (kis kék nyíl lefele)

GPU: 44C (PIPA)

Core0: 70C (lángocska)

Core1: 70C (lángocska)


Azt szeretném kérdezni hogy melyik érték mit jelent??

Ahogy hallottam a proci felől sípol!



2014. aug. 22. 00:04
 1/2 anonim ***** válasza:

A processzor nem tud sípolni, csak az alaplapon (vagy a házban) elhelyezett speaker, így lényegtelen, merről hallod a hangot. Túlmelegedés csak az egyik probléma lehet, amely kékhalált okozhat, érdemes lenne megjegyezned/lefotóznod, és feltöltened valahová, hogy mit ír ki ilyenkor (ehhez persze lehet, hogy előtte ki kell kapcsolnod az automatikus újraindítást).

Az adatok pedig falsok (legalábbis egy részük biztosan az), érdemes lenne más programot is kipróbálnod, pl CoreTemp-et, bár ez attól is függ, hogy milyen processzorod, alaplapod van.

2014. aug. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A kékhalálnál valami "physical memory"-t ír ki ami RAM gyanús :D egyszer már volt ez a probléma és azt a RAM-ot likvidáltam de a másik elvileg jó ami benne van
2014. aug. 22. 00:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!