Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szaggató hang és magas DPC...

Szaggató hang és magas DPC érték Windows 7-en. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Először akkor vettem észre a problémát, mikor Win 7-ről átáltam Win 8-ra. Ekkor ha nagy volt az adatforgalom, akkor elment az internet, és semmit nem lehetett csinálni, mivel minden szaggatott. Ezen csak egy restart segített. Ezt egy olyan pár hónap múlva meguntam, és visszatértem Win 7-re, és meglepő módon itt is jelentkezett a probléma, ám szerencsére nem olyan durván mint Win 8-on. Most nem megy el az internet, és nem szaggat annyira, ám most nem az adatforgalomtól függ, hanem a gép bekapcsolásától kezdve folyamatosan emelkedik az átlagos DPC érték. A napokban sikerült a LatencyMon-nal kideríteni, hogy ezt a "ndis.sys" folyamat okozza. Azt tudom még erről a "ndis.sys"-ről, hogy az internettel van kapcsolatban, többet nem. Utánanéztem interneten, nem csak nekem jelentkezett ilyen probléma ezzel a driverrel: "atheros ar8131 pci-e gigabit ethernet controller (ndis 6.20)", de sehol nem találtam rá megoldást.

2014. júl. 6. 16:27
 1/7 CspCsj ***** válasza:

Ha a jelenlegi driver 1.0.0.36-nál, illetve 2010.10.22-nél régebbi, esetleg próbáld ki:

[link]


Milyen vírusírtód van? Nortonnal összeakadhat...

2014. júl. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot!

Frissítettem a drivert, habár a linkelt oldalon levő frissítésre azt írta ki, hogy eggyezik a mostanival a verzióval, ezért letöltöttem az alaplap gyártójának(MSI) weblapjáról egy updater programot, aminek sikerült lefrissítenie. Így most csak azt tudom tenni, hogy lefuttatok most a bekapcsolásnál egy DPC tesztet, és ezt megismétlem kb. 5-6 óra múlva.


Amúgy Eset Smart Security-t használok, de szerintem a Nortonnal sem lenne probléma, mivel anno még az alaplaphoz adtak egy 1 éves Norton licenszet...

2014. júl. 7. 21:15
 3/7 A kérdező kommentje:

Sajnos nem javult semmit :(

Bekapcsolásnál: [link]

Bekapcsolás után 11 órával: [link]

2014. júl. 10. 01:21
 4/7 CspCsj ***** válasza:

Két javításra kapott gépen megnéztem reggeli indítástól esti kikapcsolásig:

-notebook win8.1-gyel, ivy bridge-es procival

dpclat: stabilan sárgában ~1000microsec

latencymon: ~150microsec


-asztali tesztkonfig xp-vel, pentium dualcore-ral

dpclat: stabilan zöldben ~150microsec

latencymon: hasonló


Az dcplat kiírja, hogy az eszközök letiltásával/újraengedélyezésével lehet szűkíteni a driverek körét...ha letiltottad a hálókártyát javultak az értékek?

2014. júl. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam, igen, javult valamennyire az érték. Ám ilyenkor egy "USBPORT.SYS" játszik nagyobb szerepet. Itt van pár képernyőmentés az eredményekkel:


DPCLAT Hálózati kártya nélkül: [link]


DPCLAT Hálózati kártyával: [link]


LatencyMon Hálózati kártya nélkül: [link]


LatencyMon Hálózati kártyával: [link]

2014. júl. 12. 04:12
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget, örömmel jelentem, hogy sikerült megoldanom a problémát! :)

A hiba okozója, mint kiderült, egy háttérben futó dolog volt, amit egy "CommView" nevezetű program rakott fel maga után. Még ezen program törlése után is bent maradt két file a Windows/System32/drivers mappában, és folyamatosan futottak. Ezt a LatencyMon-nal vettem észre, és a neve "tsvp.sys" volt. Fogalmam sincsen, hogy mit csinált a háttérben, de az a lényeg, hogy most már minden úgy működik ahogyan kell.

2014. júl. 13. 01:23
 7/7 CspCsj ***** válasza:

Ez a CommView program hálózatfigyelésre, hálózati forgalom analizálására való.

A LatencyMon-nál nálam is írt elég magas értékeket a folyamatok listájában (bár a legnagyobb számot saját magához írta), de az összegzésnél mégis alacsony értéket jelzett...

A lényeg, ügyes voltál és megoldottad a problémát!

2014. júl. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!