Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Egy olyan problémám van, hogy...

Aaron411 kérdése:

Egy olyan problémám van, hogy van egy Samsung UE32H5000AW LCD televízióm és egy Sony Vaio laptopom. Ma szokás szerint bekapcsoltam a laptopot, bedugtam a HDMI kábelt, de semmi. Nincs jel, pedig eddig működött. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

2014. szept. 27. 22:28
 1/3 anonim válasza:
Csatlakoztasd a HDMI-ket a TV és Lapton között. A billentyűzeten tartsd lenyomva a "windows" billentyűt, és nyomj közben "P"-t egyszerre. Előugrik egy menü, ami segít a több képernyős képkezelésben. Valószínűleg ott van elállítódva valami. Ha a TV, és a Lapton felbontása nem egyforma, akkor válaszd a kiterjesztés opciót, így két különböző felbontású kijelzőt tudsz kezelni. Ha egyformák, akkor a másolás a legmegfelelőbb, mert a videokártyádnak nem kell két különböző képernyővel dolgoznia.
2014. szept. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hiába, ezzel már próbálkoztam, de semmire nem jutottam. Olyan mintha nem ismerné fel a laptop, hogy csatlakoztatva van. Átneveztem már a tv-n is a Hdmi1-et HDMI-PC-re, de próbáltam már DVI-PCn is de semmi. Lehet, hogy a kábelt mondta be az unalmast? De 1 hete vettem a kábelt a tv-vel együtt. Eddig tökéletesen működött, majd egyik napról a másikra semmi.
2014. szept. 28. 11:04
 3/3 anonim válasza:

Még néhány tipp:


1, Ha TV készüléken több HDMI van, akkor próbálgasd sorba. Nem mindegyik HDMI csatlakozó PC kompatibilis. Az egyik házimozikhoz való típus csak a szabvány felbontásokat ismeri (1080p, 720p, stb...) Ezt általában jelzik is PC vagy DVI felirattal, de ha nem akkor valószínűleg a HDMI2 lesz az.


2, Ha ez sem segít, próbáld ki egy másik HDMI kábellal, mert lehet megtört, esetleg a csatlakozó mindkét végét próbáld meg kitisztítani kis ecsettel. Ha van hozzá védőkupak, akkor azt tedd rá, amikor nem használod. A laptop HDMI csatlakozóját is kitisztíthatod. Azokon általában nincs semmi porvédő, és könnyen belemegy morzsa, szösz, stb...


3, Próbáld meg frissíteni a laptop grafikus kártyájának software-ét.

2014. szept. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!