Szerintetek ez mennyire kivitelezhető? : )

Figyelt kérdés

Van egy autós erősítőm, és kb 60Amper kell neki működés közben!!!

Szóval van egy 80Ahm-os Akkum, és egy töltővel töltöm egyfolytába, és hogy tudná e tartani a feszültséget??

Egyébként a tölő 6Ahm-os nem nagyon értek ehhez, csak naggyából, és kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Ha nem elég nagy ez a töltő, mekkora lenne elegendő nagy?:)

Köszönöm a gyors segítséget!!


2010. jan. 25. 12:17
 1/6 ThodEE GoD ***** válasza:

Szia, Gondolom szobában szeretnéd használni, Bőven elég lesz sztem, főleg ha a 60ampert a biztosítékok értékének összeadásával olvastad le(mert annyit sosem fog felvenni).

Szolnifog, simán, nemlesz vele gáz;)

2010. jan. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80Ah akkuhoz 8Atöltőáram kell! De akkutöltés közben rákötöd az erősítőt nem lesz jó megoldás... Stabilizálni is kellene a feszt, amit a töltövel nem fogsz tudni. Tehát 1F -os kondit mellé, de az meg kb 18ezer. Maradj a szobai erősítőknél, sokkal jobb megoldás!
2010. jan. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

van kondim:)

1Farad

az erősítő 1x1200/2x600Watt

ezért 60Amp a maximális áramfelvétel:)

2010. jan. 25. 13:17
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elszomorítani, de az tuti nincs 1200W vagy 2*600W. Kis elektronika: P=U*I Vagyis 12V*60A=720W, de számoljunk 14Val, 14*60=840W, de ha ez csak az áramfelvétele, akkor kb felezni kell hő és egyéb veszteségek miatt.tehát jóesetben tud 420Wot vagy 2*210Wot. Ami igazából nem kevés, de ha kis érzékenységű ládákat teszel rá, megintcsak hőre megy az energia nagy része. a KIS töltő tuti nem fogja bírni, ezek a rendszeerek kocsiba vannak úgy tervezve, h a generátór járó motornál akár 70-80A rel is tudnak tölteni. Megértem , h próbálkozol felhazsnálni, de építsd vissza kocsiba, oda való.
2010. jan. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Utolsó: abban tuti igazad van, hogy nincs az 1200W (le is szakadna a júzer feje. Tessék meghallgatni egy IGAZI 25-30W-os, régi erősítőt. Ugye, mint egy mai "1000W-os csoda" :)

Másrészt ne számolj 12V-al, mert ezek nagy többsége kapcsolóüzemű, +/- tápot használ, tehát az erősítő valós tápfeszültsége +/- 40V például. (itt 3 polaritás van, + - és 0)

2010. jan. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

nem tudom pontosan hány wattos kaptam kopottasan, nekem ennyit mondtak,de azt mondjátok nem ennyi?:O

egyébként köszönöm a válaszokat de szobában szeretném használni, és ehhez keresek eszközöket(töltő stb.)

2010. jan. 26. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!