A tudomány, és technika fejlődése boldogabbá teszi az embereket?

Figyelt kérdés
Pl. az ilyen dolgok, hogy most már az okos telefonok, meg a táblapc-k, meg a laptopok is olcsóak, meg hogy most már minden TV LCD, meg a virtuális játékok is sokkal fejlettebbek stb..

2014. nov. 4. 10:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de sok ember nem tud vele élni különböző okokból.

Van, akinek nincs lehetősége vásárolni, más örökös kesergő.

Egyébként jól írtad, "boldogabbá" és nem "boldoggá", legalábbis szerintem.

2014. nov. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én inkább azt mondanám, hogy egyszerűbbé teszi az életet. Boldogabbá biztosan nem, max az a tevékenység okoz örömet amit a készülékkel érsz el. De maga a készülék csak egy gép.

Az élet egyszerűbbé tételét pedig azon tudod lemérni, hogy mennyire hiányzik az adott eszköz akkor, amikor nem éred el. Pl 20éve az ember simán megvolt mobil nélkül. Most ha lemerül sokan kaparják a falat. Ugyan ez figyelhető meg pl az internettel. Nem tartjuk sokra a mindennapokban, megszoktuk hogy elérhető, de ha nincs valamilyen oknál fogva akkor a hiányát megérezzük. De magától az internettől, vagy egy tablettől/okostelefontól senki sem lesz boldog, szvsz. (max azok akiknek kielégülést okoz, hogy villoghat az ismerősei előtt egy "menő" készülékkel.)

2014. nov. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 gömbicica ***** válasza:
4%

nekem a boldogság mást jelent!

ha valakinek az ilyen baxok birtoklása okoz boldogságot nagyon tudom sajnálni. sivár lelkü ember(

virtuálisjáték????

van milllió játék a kirándulástól a fociig, a kártyától a sakkig, ami társaságban müvelhető.

ha valaki gépekkel játszik((((( szintén sajnálatos(

2014. nov. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

te csak a kérdésben felsoroltakig látsz?

a tudomány, ebből fakadóan a technika nem csak ezekből áll...az otthoni orvosi műszerek, a saját, korszerű autód, a betörésvédelem, a netbank, a wifis no frost hűtők, az újraélesztő készülékek, a modern lélegeztetők, vagy az igazán sokat segítő gyógyszerek, ez mind smafu?

...aki taudja, mi az a nincs, az értékel mindent igazán..


aztán a korszerű fegverekkel halomra lövik egymást, miközben sms ben jelzi, hogy huwazze...lelőttem egy utasszállítót...mert azt látta a virtuális játékon, hogy az pontot ad.


így élünk fejlődő technikával boldogabban.


na itt a pont.

2014. nov. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Egyszerűbbé teheti az életünket ha merjük használni. Mennyivel könnyebb pl online megvenni a buszjegyünket és bankkártyával kifizetni majd egy gombnyomással kinyomtatni a fotelben ülve, mint odautazni még előző nap (hogy ne kelljen hajnalban kelni) és megvenni elővételben.

Én meglehetősen boldog voltam ettől, mert előző nap szakadt az eső...


De ez csak egy egyszerű példa volt. A gond az, hogy sokan nem tudnak lépést tartani vagy csak szimplán nem értenek a technikai dolgokhoz és nem ismerik. Az emberek többsége pedig fél attól amit nem ismer és nem is használja vagy rosszabb esetben az ördög találmányának titulálja és mindennek elhordja. Erre a legjobb példa a #3. hozzászólás. Elutasít mindent, mert a tv és a média azt sulykolja belénk, hogy ez rossz. Nem rossz egyáltalán csak ésszel kell használni.

Egy videojáték nem helyettesíti a focit vagy a kosárlabdát, de kíváncsi lennék hogy a fa sakk készleteddel hogyan sakkoznál mondjuk a 70 km-re élő családoddal ha nem teheted meg, hogy ~60 ezer forintért bérletet válts és akkor utazz hozzájuk amikor csak kedved tartja. Online bármikor sakkozhatsz velük, arról nem is beszélve, hogy a skype és egyéb voip megoldások segítségével akkor láthatod és beszélhetsz velük (akár közben is) amikor csak akarsz.


Nyilván ez is rossz és semmiképpen sem leszel boldogabb tőle. Én azokkal a korlátolt szülőkkel sem értek egyet akik távol tartják a gyereküket a fejlődéstől. Nem attól lesz egy pszichopata tömeggyilkos ha egy játékkal játszik. Attól válik azzá ha szarunk a fejére és nem foglalkozunk vele. Ha nem tanítjuk meg neki a játék és a valóság közötti különbségeket. Nem a technikát és a fejlődést kell okolni ezért. A technika azért van, hogy segítsen és szórakoztasson minket. A mi dolgunk pedig a helyes használata és erre meg kell tanítanunk a gyermekeinket is!

2014. nov. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Jó kérdés, még ha nem is új. A végtelenségig el lehet veszekedni rajta. :-)))


( apropó, a veszekedés boldoggá tesz? )


Boldogabbá teszi az embereket 5 percre, vagy 5 napra, aztán megunják a jobb autójukat, mint gyerek a játékát.


Szerintem téged mégis az érdekel, hogy boldogabbak -e az emberek, mint régen. Nem hiszem. Öngyilkosságok nem csökkennek, fele emberiség depressziós, folyton unatkoznak, nőtt a létbizonytalanság és a félelem, tele a város magányosan ődöngő emberekkel. Csonka családok, utált munkahely, túlterhelt gyerekek az iskolában. Mindenki az óráját nézi, hogy mikor telik le az az életszakasz, amiben éppen van. Várnak, várják a munkanap végét, várják, mikor mehetnek szabadságra, várják mikor mehetnek nyugdíjba. Várakozással telik az életük.


Tehát első pillantásra úgy látszik, hogy az égvilágon semmi hatással sincs ránk a tudomány fejlődése. De nem egészen így van. Valóban jó, hogy nem hal bele a szülésbe a nők fele, mint a középkorban- csak hogy egy példát mondjak. Viszont ma sokkal több a babonás ember,mint a középkorban....

És itt a fentebb említett közöny és életuntság. Összességben a változások eredője nulla.


A bonyolultságot is említette valaki. Úgy mondanám, hogy egyszerűbb lett sok minden, amire az égvilágon semmi szükségünk.

Például volt idő, mikor nem volt egér a számítógépekhez. Gombokat kellett nyomogatni állandóan. Most van, és ez jó.Egyszerűbb kezelni. Csak éppen az a gond, hogy semmi szükségünk személyi számítógépre. Ezt nehéz elhinni, mert a látszat mást mutat. Nagyon erős, nagyon makacs látszat, de akkor is csak látszat. Még így is, hogy most én is gépen írok.


Nem az dönti el egy dolog jóságát, hogy mennyire keserves az élet nélküle, mennyire lenne rossz lemondani róla. Egy alkoholista pokoli kínokat él át, ha nem jut hozzá a pálinka adagjához. És 5 nap absztinencia után tényleg boldog lesz, ha kezébe nyomunk egy flaskát. Mégsem állíthatjuk, hogy az alkoholizmus jó dolog, még kevésbé, hogy az élet célja lenne...

2014. nov. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Egy dologról mondhatjuk, hogy nélkülözhetetlen, ez pedig a mozgás, változás, fejlődés, ideértve a tudomány és technika fejlődését is :)) Azért van így, mert a Létező elidegeníthetetlen tulajdonsága a mozgás, fejlődés. Ezek hiányában megszűnne a lét. A tudomány és technika fejlődésére tehát szükségünk van. Amivel nem tudunk mit kezdeni, az nem más, mint a tudomány és technika produktumai, mint a kérdező által említett LCD izék és hasonlók :-)

Hát, ez van emberek.

( az előző voltam)

2014. nov. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#6 "semmi szükségünk személyi számítógépre"


Késre, villára sincs. Papírra, ceruzára sincs. Sőt, igazából még ágyra sincs szükségünk. Tulajdonképpen az élethez (ami szükséges) az mind megtalálható a természetben, nem?

Víz, levegő, élelem.


Igazad van, valóban nem létszükséglet. Napjainkban viszont komoly előnyhöz juttathat. Gondoljunk csak arra, hogy hány olyan álláshirdetés van, amire e-mailben kell jelentkezni? Vagy vegyük az ügyintézést... mennyivel könnyebb, ha nem kell végigállnod a sort a hivatalban vagy a bankban, hanem egyszerűen otthonról elintézheted mindezt. Szükséges? Nem, mert megoldható másképp is. Ellenben, ha este fél hatkor, munka után, már egy órája állnál sorba, hogy elintézz egy egyszerű átutalást, vagy befizess egy számlát akkor más értelmet nyerne a "szükség". Arról nem is beszélve, hogyha minden ember személyesen intézné az ügyeit, akkor a jelenlegi várakozási idő is megtöbbszöröződne!


Összességében pedig boldogabbá tesz, hogy ezt elkerülhetem! :) Persze nem ettől lesz valaki boldog, inkább úgy mondom, hogy sok stressztől és bosszúságtól megkímél.

2014. nov. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Egyébként igazad van, nem attól lesz valami jó, hogy nehéz lemondani róla.

Összességében kell nézni: mi az amitől rossz és mi az ami miatt hasznos! Egy alkoholistának egy üveg pálinkától nem lesz jobb, (sőt rosszabb lesz) csak egy ideig jobban érzi magát. Ellenben az elektronikus ügyintézés nekem is jó (fent leírtam miért), másoknak is, hiszen akinek elkerülhetetlen, hogy személyesen bemenjen kevesebbet kell sorban állnia és a hosszútávú hatása is pozitív, hiszen nem leszek tőle sem beteg, sem függő, sőt, több szabadidőm marad és nyugodtabb kipihentebb leszek.

2014. nov. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

És most lehetne feszegetni a részleteket, pl: áramfogyasztás és annak környezetre káros hatásai, de akkor visszakanyarodhatunk oda, hogy ha a bankban hosszabb a sor, hosszabb nyitvatartásra lenne szükség, tehát fogyasztásban ugyanott lennék. Sőt, ott van az üzemanyag költsége is amivel eljutok a bankig. (annak káros hatásait pedig meg sem említem)


Azért az alkohollal összehasonlítani ezt, egy kicsit erős volt szerintem. :)

2014. nov. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!