Ha veszek egy Genius 6000 hangrendszert és hozzá egy Genius 2020 -as hangfalpárt akkor azok felérnek egy ugyanolyan árban levő házimozi hangjával?

Figyelt kérdés

genius 6000 =200w

Genius 2020 =60w

Átlagos házimozi 70k-ért 500-750w...

Az egyébként a házimozik kimeneti hangteljesítményére vonatkozik?



2014. nov. 12. 07:53
 1/5 anonim ***** válasza:
egy házimozi hangrendszer az nem 70k
2014. nov. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jó... egy alap házimozira gondolj a media marktban....
2014. nov. 12. 08:14
 3/5 Osynho ***** válasza:

Több mindent nem értek. Miért vennél egy 5.1-es pc zajkeltő mellé egy sztereó zajkeltőt?


A másik ez a W mánia. Az első, hogy a W nem a hangerő mértékegysége, hanem a teljesítményé. Tehát pl egy 300W-os hangszóró lehet hangosabb, mint egy 500W-os. De a ráírt teljesítmény az utolsó, amit egy hifinél figyelni kell, viszont szépen megtévesztik a hozzá hasonló vásárlókat. 70Ft-ért egy full alap, belépő kategóriás erősítőt kapsz, ami zenehallgatásra max nagy kompromisszumok mellett alkalmas. Akkor képzeld el, hogy egy teljes rendszer mit nyújt, ha összesen kerül ennyibe. :) Sajnos a hifi drága mulatság.


Az itt leírt értékeken egyébként jót mosolyogta, 60-200-750W :D Ne viccelj... Az 570W-os táppal rendelkező erősítőm 19kg. Ebből ugye lejön a hatásfok, tehát nem tud ennyit eladni (persze nem is kell. Egy komplett bögreszettet (amit te házimozinak hívsz, pedig attól nagyon messze van) pedig elfújja az első szellő, olyan könnyű. Hogy jönne ki abból ennyi W? Haver "1000W-os" Sony recsegőjére 160W max teljesítmény felvétel van ráírva. Na, ebből vond le a lejátszó, egyéb elektronikák fogyasztását, a hatásfokot, majd oszd el 6 felé. Na ennyi W-ot tudnak ezek a valamik.

2014. nov. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Osynho ***** válasza:
*70 ezer Ft
2014. nov. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én alapvetően olcsóbb megoldásokban gondolkoztam. Köszönöm a megerősítést, hogy az olcsó házimozi nagyon rossz választás. Azért szerettem volna egy 2.0-ás és egy 5.1-es szettet összekötni, mert az olcsó 5.1-esek a mélyláda erejére alapoznak és a magasak alapvetően irreálisan halkan szólnak alacsonyabb hangerőnél... Ezt akartam kiküszöbölni egy 2.0-ás magas hangfallal. Ez most összesen 70.000 Ft-volt. Csak azt szerettem, volna tudni, h. nem érné-e meg inkább venni egy alap-házimozit, amire több w van ráírva. Egyébként kisebb lakásba egy társasházban lakó, átlagkeresetű embernek, miért kellene ténylegesen nagy teljesítményű, hifi minőségű cucc? Nem is viszonyítottam azokhoz. Másrészt az 50w-os házimozi is egy házimozi, azért, mert ráírták! Teljesen normális dolog, hogy annak hívom.
2014. nov. 30. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!