Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha soha nem húzom ki a laptopo...

Ha soha nem húzom ki a laptopom töltőjét a konnektorból, akkor hamarább tönkremegy?

Figyelt kérdés
Lenovo laptopról van szó. szerintetek lesz valami baja a töltőnek , ha mindig be van dugva a konnektorba ?

2014. nov. 27. 00:30
 1/6 anonim válasza:

Nem, de azért is érdemes kihúzni, hogy ne fogyasszon fölöslegesen (standby)

[link]

2014. nov. 27. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
az akksinak is az az egeszseges, hogy hagyod lemerulni, hiába Li ion-os minden manapsag
2014. nov. 27. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, én a laptopot folyamatosan töltőről használtam, nem vettem ki az akksiját. Kicsit több mint fél év múlva az akksi tönkrement. 0 másodpercet bír töltő nélkül a gép. Szerintem a töltő nem megy tönke, de azért fogyasztás miatt érdemes kihúzni... (bár nálam sics)
2014. nov. 27. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Az előző laptopnál mi sem húztuk ki soha, és teljesen tönkrement az aksi. Állítólag folyamatosan meríteni majd tölteni kell, legalábbis nekünk ezt javasolta az ismerősünk, aki ért hozzá.
2014. nov. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Na szóval, ha asztali gépként használod, mint én is akkor az aksit ne hagyd benne!

Ha kell becsúsztatod és viheted akárhova.

A töltőnek baja nem lesz akkor sem, ha soha nem húzod ki!

De ha nem használod aksiról 1 hónapban egyszer legalább menjen az akkuról. Teljesen merüljön le 5-10%-ig aztán töltsd fel teljesen.

Tárold lehetőleg állandó szobahőmérsékleten az akkut.

2014. nov. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem hiába ajánlom én kivenni az akkut ha ki lehet. A válaszok alapján már rögtön két tönkrement akkuról van szó. Persze biztos van szép számmal akinél semmi baja az akkunak a gépben, de ha csak nem beépített, mindig azt ajánlom, vegyük ki. Az enyém itt pihen az asztalon, amikor kell akkor használom, de amúgy nincs a gépben. 5-10 perccel tudhat kevesebbet mind újkorában, ami lassan 4 éve lesz. A beépített akku szünetmentesként is funkcionál, kivéve pedig nyilván nem, de erre van külön szünetmentes tápegységem, hogy ha elmegy az áram, akkor se álljon meg az élet, akkukról még 1-2 órát elvagyok, nettel és minden mással együtt.

Nem megy tönkre hamarabb, nincs összefüggés. Ez megint csak az én szokásom, az asztalom környékén majdnem mindent áramtalanítok éjszakára és amikor nem vagyok otthon, ebben benne van a laptop is.

2014. nov. 28. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!