Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi igaz abból, hogy a számítóg...

Mi igaz abból, hogy a számítógép tönkremegy, ha kihúzzuk a konnektorból, vagy a főkapcsolóval áramtalanítjuk a helyiséget, ahol van?

Figyelt kérdés
Lehetőleg részletes magyarázatot kérek. Én úgy tudom, legfeljebb szoftveres hibát okozhat ez a művelet, kb olyat mint amikor "kinyomjuk" a gépet. Azon túl az áram megszakítása fizikailag nem károsítja az alkatrészeket, legfeljebb nagyon kicsit jobban igénybe veszi a tápegységet, bár ebben sem lennék biztos.
2010. ápr. 17. 17:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Pl. a merevlemez sérülhet, az olvasófej a nagy sebességel forgó lemezektöl csak egy hajszálnyira van, és a hirtelen leállás során karcolodhat,tönkremehet.

[link]

2010. ápr. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

...folyt

Forgási sebességük 5400 – 7200 fordulat per perc . A fej körülbelül 1 (Hitachi, régebben IBM meghajtókban 0,19) nanométeres légpárnán repül a lemezek felett, ezért egy apró porszem is tönkreteheti azokat!

2010. ápr. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ahogy az előttem szóló írta a merevlemez az egyik legjobb példa erre. Hirtelen megszűnik az áramellátás, a lemezek még forognak, olvasófej megcsúszik a lemezeken,végigkarcolja vagy leáll "parkoló" állásba, és már mehet is a kukába a vinyó.
2010. ápr. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, ez a 20 évvel ezelőtti vinyókra igaz, a maiakban van rá egy kis áramkör, ami ha megszűnik az áramellátás, "kirántja" az olvasófejet parkolópályára.
2010. ápr. 17. 17:30
 5/9 anonim ***** válasza:
Ezt gondolta annak az 1 terrás vinyónak a tulajdonosa is aki a héten hozta be a merevlemezét. A hiba oka az áramellátás hirtelen megszűnése...
2010. ápr. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

én úgy tudom, hogy a vinyó fejét eleve elektromágnes húzza középre, így ha megszakad az áram, automatikusan visszaugrik parkolópályára mindenféle plusz elektronika nélkül. ettől függetlenül én is azt mondanám, hogy nagyon veszélyes hirtelen levenni az áramot, adatvesztést eredményezhet.


egyébként az alaplapnak sem hiszem hogy nagyon használna....


egyszer kétszer ha megtörténik ilyen, talán még nincs katasztrófa, szerintem mindenki járt már így, de napi szinten ezt semmiképpen se csináljátok!

2010. ápr. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Akkor a következő kérdésem: amikor MS-DOS alatt úgy kellett kikapcsolni a gépeket, hogy simán kinyomjuk, azzal mi a helyzet? Ott is hasonló a szitu, a táp egyszerűen megszakítja az áramellátást. Javítsatok ki, ha rosszul gondolom, de az alaplapnak tök mindegy, hogy mi szünteti meg az ellátást, ugyanannyit érzékel belőle: egyszer volt áram, egyszer nincs. Vagy nem?
2010. ápr. 17. 21:08
 8/9 anonim ***** válasza:
Logikusnak tűnik az okfejtés, és bár ebből a szempontból tök mindegy, de ma már nem mindenki MS-DOS-t használ. Egyébként az egyik ismerősöm az említett MS-DOS-os korszakban úgy állította le a gépét, hogy mielőtt a póvergombbal kinyomta volna, kiadott egy "park" parancsot, ami vélhetőleg alaphelyzetbe állította a fejet a vinyóban. Bár az alaplap szempontjából ez megint csak mindegy...
2010. ápr. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

hát az alaplapnak azért lehet fontos,(bár ebben nem vagyok biztos) mert ügye most a bekapcsológombbal nem a tápot kapcsolod, hanem tul. képpen az alaplapot. Az újabb alaplapokban vannak ilyen csoda távoli menedzsment cuccok, amiknek nem biztos hogy nagyon jó, ha egyszercsak elmegy az áram.... Nagyjából szerintem ugyanez vonatkozhat a wake on lan képes hálókártyákra is....


a DOS-os vinyós kérdés jogos.

1: szerintem régen eleve úgy tervezték a vinyókat, hogy ezt elviseljék

2: lehet hogy ma már közelebb van a fej a lemezhez

3: a vinyókat is tartósabbra szerelték, mai kommersz világunkban már nem szokás az örökkévalóságnak gyártani valamit (ahol dolgozom nagyjából 2-3 havonta elmegy 1-2 vinyó, ezek egy része ráadásul szerverbe való). szóval a lényeg, hogy lehet hogy a cuccok maguk sem olyan tartósak már mint régebben

2010. ápr. 18. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!