Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan tudjuk ezt megoldani...

Hogyan tudjuk ezt megoldani műholdon?

Figyelt kérdés
Szeretnénk jövőre leváltani az analóg kábeles TV előfizetésünket, s mivel a T-Home nem kínál értelmes alternatívát (IPTV nem lehet ADSL vonalon), ezért úgy döntöttünk, hogy váltanánk műholdra. 2 TV készülékünk van, viszon ami a nagyobb probléma, hogy a család egyik fele a magyar, másik inkább a nemzetközi adásokat nézné. Szeretnénk ezért ezért előfizetni a UPC Directre és fogni az ASTRA-n ingyenesen fogható adásokat is. Menni fog a kettő egyszerre? Milyen beltéri egységekre van szükség ahhoz, hogy nézhető legyen a UPC Direct meg az ingyenesen fogható csatorna is egyszerre?

2014. dec. 8. 15:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Két különböző műhold. Vagy két tányér kell vagy forgató motor, de akkor mindkettőt egyszerre nem lehet nézni.
2014. dec. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom a UPC Thor, az csak pár fokra van az Astrától, nekünk meg az erkélyről pont rálátni szépen mindkettőre (még szerencse, mert amúgy 270°-ban mindenfelé fák vannak). Ezek lehetnek egy állványon? A beltéri dobozkák ezeket egyszerre tudják majd látni? S ha már beltéri, abból ajánlott valami spéci, vagy jó az is, amit a UPC ad?
2014. dec. 8. 19:09
 3/9 anonim ***** válasza:
Rosszul tudod messze vannak egymástól.
2014. dec. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ha jól néztem ~20°-on belül egymáshoz képest, az nekem már közel van.
2014. dec. 8. 19:28
 5/9 anonim ***** válasza:

OK, leírom a lehetőségeidet, remélem érthető lesz.

1. Ha az egyik TV-n tutira csak a UPCD lesz:

Vagy 1 forgatóval, de 2 tányérral:

- 1 forgató kerül az egyik tányérra, ami rá lesz kötve arra a boxra, amin a külföldi csatornák is lesznek nézve, a másik tányért fixen a thor-ra forgatod (nyugati 1 fok, innen "jön" a UPCD) Előnye, hogy nem csak az Astra nézhető a "nemzetközi TV-n" :) hanem akár angol, olasz, francia adások is. Ehhez kell 2 tányér, 2 single fej, egy antennaforgató.

- 2 tányérral

1-ik tányér thor-ra néz, a másik az astrára, a thor-ra nézőre egy twin fejet kell szerelj, az astrára elég egy single fej. A thor-on lévő twin fej egyik ágára rákötöd az only UPCD-es boxot, a másik ágát egy diseq kapcsolóba kötöd, s ebbe a diseq kapcsolóba kötöd az astrára néző antenna fejét is, majd a diseq kapcsoló kimenetét összekötöd a 2. boxal, amin akarod az astrát is nézni.

Előnye, sokkal olcsóbb megoldás, hisz spóroltál legalább 15 ezret a forgatómotoron, hátránya csak az, hogy más műholdakat nem tudsz nézni (csak a thort, és az astrat)

Ehhez kell. 2 tányér, 1 twin fej, 1 single fej, 1 legalább 2 bemenetes diseq kapcsoló.


Van a B verzió, hogy mindkét TV-n szeretnéd nézni a UPC-t is, meg az Astrát is. No ekkor vagy két forgatómotor mindkét tányérra, vagy 2 tányér, mindkettőre twin fej, mindkettő egy-egy kimenete bekötve 1-1 diseq kapcsolóba s a diseq kapcsolók 1-1 kimenetét rákötöd a boxokra.

Mindkét esetben 2 tányér kell, 2 single fej, s vagy két forgató vagy két diseq kapcsoló.


Megteheted azt is, hogy veszel egy multifókuszos antennát, s azt szerelővel beállíttatod, (ekkor már ajánlok szerelőt). Ezek speciális antennák, melyek horizontális irányba elvannak nyújtva, ezáltal egyszerre több hold vételét teszik lehetővé, hátrányuk, hogy a vétel jelerőssége nem annyira stabil, mint a normál antennáé, épp ezért rossz idő esetében előbb előfordul, hogy nincs adás. Multifókuszos antennánál is kell legalább egy twin fej, ami a thorra van pozicionálva, s 1 single fej, ami az Astrára.

2014. dec. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi! Szerintem ami nekünk ideális lenne, az a B verzió 2 tányéros twin fejes variánsa, forgatómotor biztos komfortos dolog, de nem akarok +1 dolgot, ami elromolhat, inkább nézzen fixen egy irányba. Ehhez a műszaki megoldáshoz milyen beltéri dobozt ajánlassz - vagy jó az is, amit a UPC ad?

Egyébként hajlandó vagyok egy egyszeri nagyobb összeget (30-40.000 forint) rákölteni a beruházásra, hogy ne a leggyengébb alkatrészekből álljon össze a rendszer, mert később úgyis behozza az árát, de azért nem szórnám ki a pénzt olyasmire, ami nem biztos, hogy működik. Ami még érdekelne, hogy a házon belüli vezetékelésre van-e valami trükk, mert a műholdvevők az emeleti erkélyen lennének, a TV készülékek meg a földszinten és nem akarjuk túlságosan szétfurkálni a lakást - a kábeltv számára korábban kiépített vezetékelésen tudom továbbítani a jelet valahogy (koax)? Ehhez a részéhez sajnos egyáltalán nem értek.

2014. dec. 8. 20:38
 7/9 anonim ***** válasza:
A kábeltvs rendszerre nehéz válaszolni, h mi használható belőle, attól függ h lett kiépítve, én csillagpontra húzok mindent, pedig villanyszerelő vagyok szal elvileg közöm nem lenne hozzá. Csak saját box jöhet szóba, a upc-sen nem tudsz egyéni vételt is beállítani. Boxok közül esetleg az amikot tudom ajánlani, mint márkát, nekik van olcsóbb s drágább boxuk is, holnap szétnézek, s linkelek pár boxot.
2014. dec. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

No! Boxok állása a következő... kártyaolvasós HDMI-s boxok terén nincs ultragagyi kategória, 15 körül indulnak az árak, s gyak. ha nem rendelkezik operációs rendszerrel a box, hanem egy hagyományos box, akkor az is megfelelő. Én az utóbbi pár évben amiko boxokat használok, szüleimnek egy amiko mini HD SE-t vettem, s abszolút jól üzemel már 1 éve, UPC-s kártyával, mindig frissíti a kártyát, olcsó, (tök fölöslegesnek tartom, de...) youtube-ot eléred, ha netre kötöd, tudsz vele felvenni, igaz a rögzített anyag csak vele játszható le, PC-n nem tudod szerkeszteni, megnézni, szal ilyesmit felejts el az olcsó kategóriában, továbbá timeshift is elérhető, szal "visszateker-megállít". Szóval a mini HD SE-t tudom ajánlani, ha a boxokat olcsón akarod megúszni. Ezeken (sőt az összes boxon) kell eszközölni egy firmware cserét ahhoz, hogy univerzális legyen a kártyaolvasó, s ezáltal tudja a UPC-s kártyát is olvasni, nem nagy művelet, firmware letölt, pendrive-ra tesz, box menüjéből a frissítés indít, majd végbemegy, bekapcsol, s kész, részletekért írsz privátban, adok elérhetőséget s leírom lépésről lépésre. Mini HD SE-t azért is ajánlom, mert tartozék a nullmodem kábel, szóval ha véletlenül elrontod a firmware frissítést (áramszünet közben vagy akármi) akkor nem kell futkosni kábelért.

Firmware frissítés megvan, utána már mehet a beállítás.

Kábelekre visszatérve, keresd ki, hogy hol van a kábelek másik vége, valahol közösítve lett a két kábel, ami a TV-khez megy, a közösítési pontig kell húznod a kábelt az antennától, s ott kell összekötnöd, értelemszerűen a közösítőt kiveszed, egyik kábelre az egyik antenna, a másikra a másik, ami a diseq kapcsolóktól jön. Ehhez sima F toldót ajánlok, két vége csavaros, F csatlakozót is kell venned a kábelek végére, ügyelj arra, hogy RG6-os csatlakozó legyen, s RG6-os kábellel is kábelezz! F csatlakozóból csavarost vegyél, mivel nincs krimpelőd, így krimpelhető az nem nyerő az esetedben. Helyes blankolást a neten megtudod tekinteni. Őszintén én úgy csinálnám, ha védőcsőben van a kábel, akkor az antennától a végpontig húznám a kábelt, szal nem kötnék, hanem kicserélném a régit, behúzószalag sem kell, felblankolod a régit a belső érig, majd az újat is, visszahajtod egy kampóra mindkettőt, összeakasztod, összeszigszalagozod, majd a spájzból hozol egy kis szalonna bőrt, (azért ne nagyon svábosan, hagyjál rajta némi zsírt is), egyikőtök húzza, a másik meg engedi, s közben keni a zsírral, ha csak felfut egyenesen a cső a padlásra, akkor nyilván nem kell zsírozd, de próbáld végigkövetni a nyomvonalat, hátha van valahol húzódoboz, amin átmegy, azokat tárd föl. :D

2014. dec. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2 parabola 2 fej (1-1 fej mindegyik parabolára)én minimum 80-asat ajánlok mindketőt fixen beálítani 2 parabola lesz,de legalább nem lesz kiesés :D én így csinálnám :D
2015. febr. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!