Szerintetek melyiknek van szebb hangzása?

Figyelt kérdés
Szerintetek egy 3utas nagy hagfalpárnak erősítővel,vagy egy 5.1 házimozinak amit teljesítményben nagyjából egyeznek!?
2014. dec. 30. 21:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
3utas nagy hagfalpárnak erősítővel
2014. dec. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
A 3 utasnak erősítővel. De ha PC-re kötöd, vagy házimozira akkor az 5.1 hangzás lehet, hogy kelleni fog mozizáshoz, játékhoz...
2014. dec. 31. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Csak zenei hangzás szempontjából érdel a dolog,hogy melyikre érdemesebb költeni.
2014. dec. 31. 01:43
 4/14 anonim válasza:
Csak zene hallgatásra szerintem sima sztereó rendszer jobb, mondjuk nekem is 5.1 van de nem vagyok megelégedve vele filmezni jobb csak.
2014. dec. 31. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Szirty ***** válasza:
A hangzásminőség nem ezen múlik, hanem a készülék műszaki paraméterein és azon a miliőn, amit a vájt fülűek köré építenek.
2014. dec. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
5.1-em volt Csak kb fél éve elcseréltem ps3 konzolra amivel mondhatni eléggé jól jártam. Én pioneer hagfalpárra gondoltam Darabonként kb 6-700watt terhelhetőségűre. Márpedig azért mert egyik haverom faterjától venném meg az erősítőjét.Hangfalai már nincsenek meg hozzá mert azt már eladta,de egy olyan erősítő ha újat akarnék venni az kb 3-4 havi fizetésembe kerülne.Árban viszonyítva megérné csak hangzásban nem biztos.
2014. dec. 31. 16:23
 7/14 Szirty ***** válasza:

Felejtsd el a wattokat. 600-700W marketingwatt. Egy szobában lekapná a hajad...


(A nagy teljesítmény (valós) egyébként sem tesz jót a hangzáshűségnek)

2015. jan. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Azért a nagyobb teljesítményre hajtanék mert ami volt mélyládánk az volt 970watt.Bár amellett már nem tudtam megmaradni.Mondjuk az drága volt..Úgy kaptam,hogy akié volt annak meghalt az erősítője hozzá és anélkül azt mondta nincs szép hangja így neki nem kell.Azt azóta már eladtam 80e párszázért volt rá az utolsó licit.Akitől kaptam annak meg nem számít van pénz.Egyébként villanyszerelő vagyok,tudom mi a teljesítmény.Amire azt írják pl 1000 Wattos az általában kicsivel kevesebb 640 Wattos.Mikor Voltam nézni Ünnepek előtt üzletbe nagy teljesítményűnek mondott Hagfalakat hangsugárzókat ott nézett rám csodálkozó pofával az eladó,hogy nekiálltam ráméregetni a goldokra kisebb nagyobb terhelésnél műszer mit mutat.Rákérdezett mit csinálok. Közöltem,hogy csak terhelem a hangfalat egy kis elekronikával és úgy mérek rá abból meg átszámolom,hogy mennyit is bír az adott technika.1200 Watt volt ráírva és 716Watt teljesítmény terhelés volt a legtöbb aminél még nem vett fel túl nagy áramot.
2015. jan. 2. 23:10
 9/14 A kérdező kommentje:
De nem ez itt a lényege.Ezekkel én tisztávan vagyok! Csak a hangzás nem mindegy milyen minőségű mert ha nincs szebb hangzása mint egy 5.1-nek akkor nem kell.
2015. jan. 2. 23:12
 10/14 Szirty ***** válasza:

"gyébként villanyszerelő vagyok,tudom mi a teljesítmény.Amire azt írják pl 1000 Wattos az általában kicsivel kevesebb 640 Wattos"


Jah "kicsivel". nekem is van gyári adatok szerint 2x240W-os aktív "hangfalam". Egy 20VA-es adatperről üzemel és egy sztereó 2x5W-os TDA végfok IC van benne két darab 8W-os hangszóróval. :-)


Nézd meg az 1000W-os erősítő energiafogyasztási adatait.

Ha olyat látsz, hogy 230-240V AC 1.2A vagy 120VA akkor kezdhetsz gyanakodni a színuszos kimenőteljesítményét illetően (vagy feltalálták az ingyenenergia-gépet és még meg is építették).

2015. jan. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!