Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 3 dvd lejátszóm közül most...

3 dvd lejátszóm közül most egyik sem játsza le a korábban kiírt és működő DVD-k nagy részét. Mi történhetett és mit lehet tenni, hogy újra lejátszák őket?

Figyelt kérdés
2008. aug. 21. 09:24
 1/3 anonim ***** válasza:

semmit.

az írható dvd-k élettartama, minden hivatalos híreszteléssel ellentétben, kb. 4-5 max. 10 év. (minőségtől és írási sebességtől függő)

ha ez az idő eltelik, akkor szépen lassan, egyik a másik után tönkre fog menni.

a 100 év, amit mondani szoktak, csak a nyomtatott cd/dvd esetében igaz és azokra is csak ideális esetben.

2008. aug. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Plusz a lejátszók is öregednek, gyengül a lézerdióda, a műanyagból készült optika, porosodik, kopik a mechanikája. A sok pici hiba és eltérés összeadódik és már nem is olvassa a régebbi sőt az újabb lemezeket sem.

Ha nagyon pótolhatatlan családi videókat meg akarsz menteni néha át kell írni újra és újra, megelőzve az ilyen hibákat.


Amúgy nekem az újraírható lemez vált be, van már 8 éve felírt adat és videó, és még mindég hibátlanul olvassa a számítógép és az asztali DVD is, az ugyanakkor felírt egyszer írható lemezek közül már többet ki kellett dobni.

2008. aug. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hát egyrészt volt a dvd-k között olyan, amit egy vagy több éve írtam ki, de volt olyan is, amit kb. egy hónapja.

Ezenkívül 2 számítógépben és az asztali lejátszóban is megpróbáltam őket lejátszani, nem sikerült.

Valamint vannak azért még DVD-k, amiket lejátszanak a lejátszók.

Szóval itt gyanús, hogy nem elöregedésről, meg a DVD lejátszó tönkremenéséről van szó.

Már próbáltam tisztítólemezt ráengedni, de az sem segített.

A DVD-k lezárt dobozban voltak, tehát az sem lehet, hogy a nap sütötte őket, azért mentek tönkre.

Mit tehetnék még, mi lehet ez?

2008. aug. 21. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!