Milyen hangfalat érdemes venni nagyon hangos zene hallgatáshoz?

Figyelt kérdés
Max. 80 000 Ft-ig.
2015. febr. 15. 19:30
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és aktívat szeretnék.
2015. febr. 15. 19:43
 2/7 anonim ***** válasza:

Biztos hogy aktív kell neked ?

[link]

Szokásos, mindig kérdezek a kérdésnél de hát ez vala, mi lenne a cél hangerőben (dB) ?


80e ért nem lesz könnyű, de Pro Audio témában a Reflexet szoktam ajánlani kezdésként. Szóval R150-R300-Garry Joy vagy ennél a kategóriánál maradnánk esetleg a KISO hangfalak. R150/Garry esetében 12" mély hangszóróról beszélek az R300 már 15" -nagyobb darabok. Tehát ha megvan a "falad" kell hozzá némi erő is hogy szóljon használtan kb 40e körül T-amp E800 Igazából a TA széria lenne a nyerő pl. T.AMP TA1050 MK-X csak újonnan drágább a kompletten ráfordítható összegnél. :)

2015. febr. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A passzívra is csak 80 000 Ft-ot költenék erősítővel együtt. Ezért gondoltam, hogy az aktív jobb lenne.
2015. febr. 16. 00:26
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom mi lenne a cél. :D Csak jól lehessen érezni a mélyet és ne szóljon csúnyán se, hanem elég szépen (annyira azért nem muszáj, mint egy házimozi).
2015. febr. 16. 00:29
 5/7 anonim ***** válasza:

Szobába használnád, vagy időnként a szabadtéren is ?


Szobába:

[link]


[link]


[link]


Szabadtérre aktív :


[link]


Használtan is érdemes körülnézni :


[link]

2015. febr. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha te nem tudod mit akarsz, akkor ki tudja? :D


Nos, PA (hangosítás) hangcuccal valóban brutális hangerőt tudsz elérni, de nem biztos, hogy ez kell neked. 80 ezer Ft eléggé aprópénz a hangtechnikában, különösen ha PA cuccról van szó.


A jelekből nekem az jön le, hogy egy brutálisa nagy teljesítményű hi-fi rendszer jó megoldás lehetne. Jó nagy hi-fi hangfalak és egy igazán combos erősítő. Ezzel 110-115 dB-t tudsz szobában elérni és gyomorban érzehető mélyeket. Ez kijöhet 80-ból.


PA (hangosítás) cucc nem igazán. DE gondold meg, hogy kell-e neked szobában 110dB-nél is sokkal több...


Én utólag örülök, hogy fiatalabb koromban nem volt pénzem PA hangtechnikára szobai használatra, lehet, hogy ma már nem úgy hallanék, ha lett volna...

2015. febr. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha hi-fi hangfalat veszel, akkor valami tényleg nagyot. 30-as méllyel, vagy 2db 20-as méllyel vagy ilyesmit. Pl Videoton dcr3090, Radiotechnika s90, vagy valami jó nagy Magnat álló. Meg egy jó 10-15 kilós japán erősítő... :D
2015. febr. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!