Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 3 utas hangfalakról vélemény?...

3 utas hangfalakról vélemény? Egyáltalán van értelme 3 utas ládát csinálni vagy csak ugymond "pénzkidobás" a középsugárzók?

Figyelt kérdés

Hangfalat tervezek és azon gondolkodom hogy 2 vagy 3 utas legyen-e.

Mi a pro illetve kontrája a 3 utas hangfalaknak a 2 utashoz képest? Van értelme egyáltalán a középsugárzóknak vagy csak "pénzkidobás" és esztétika az egész?


2015. febr. 22. 10:59
 1/4 Szirty ***** válasza:
100%

Hogy tervezhetsz hangfalakat, ha nem vagy tisztában ezzel a kérdéssel?


Vagy a "tervezés" alatt építést kell érteni?


Hogy 2 vagy 3 utas megoldás a megfelelő az a használt hangsugárzók frekvenciamenetétől függ.

Ha kettővel is át lehet fogni a kívánt spektrumot elfogadható egyenletességgel, akkor 2 utas kell. Ha a sávszélességük ehhez kicsi, akkor több utas.


Rendszerint a nagyobb teljesítményű hangszórók sávszélessége kisebb a nagyobb méretből adódó tömeg miatt.

Minél több utas a rendszer annál több problémája lesz a keresztezési frekvenciák környékén (fázis hiba pl).

2015. febr. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mélynyomó: 30-3000 Hz

Magas: 2000-21000 Hz magyarán akkor a középsugárzó felesleges. Azért kérdeztem mert láttam nem 1-2 olyan hangfalat ami 3 utas volt. És nem volt olyan egetrengető a teljesítmény csak annyi hogy esztétikusabb volt és annyi

2015. febr. 22. 12:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de szerintem te NE tervezz hangfalat.


Előnye, hogy könnyebb lefedni a teljes hallható sávot.


Nyilván nem lehet hülyeség, meg esztétika, ha mondjuk a B&W high end és a JBL professzionális hangfalai között is akad ilyen.


Hátránya, hogy 3 hangszórót már nehéz összehozni, hogy magas igényeket kielégítsen, a hangváltó, a doboz, a hangszórók, minden számít. Magasabb igények alatt azt értem, hogy a fajsúlyosabb műfajok is úgy szóljanak rajta, hogy azt egy gyakorlott fül is egészségesnek hallja. Nem csak arról van szó, hogy van mély, meg magas, meg lehet döngetni, hanem életszerű, egészséges hangszerhangok, térleképezés itt kezdődnek a magasabb igények.

2015. febr. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ajánlom figyelmedbe a következő cikkeket, itt taglalják, hogy mennyi nehézséggel kell szembenézni, ha hangsugárzót terveznél:


[link]


[link]

2015. febr. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!