Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felsőoktatási, állami, levelez...

Felsőoktatási, állami, levelezős szakképzésre szeretnék jelentkezni, de vajon van értelme vagy csak pénzkidobás 344 ponttal?

Figyelt kérdés
A Debreceni Egyetemnek néztem a képzéseit, jogi , pénzügyi-számviteli és nemz-i gazdi-i szakot jelölnék. Előző éves ponthatárokat nem találtam, így fogalmam nincs hogy 344 pont vajon elég lenne-e.(Alapképzésre levelezőre tuti nem, ezzel tisztában vagyok) Tudom hogy senki nem tud biztosat, csupán csak véleményt várok. Köszönöm!
2013. febr. 19. 11:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Hogyhogy nem találtál eddigi pontokat? felvi.hu-t nézted?
2013. febr. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Néztem a felvi-t, böngészem folyamatosan, de szerintem azért nem találom, mert az általam választottak nem indultak eddig...
2013. febr. 19. 12:05
 3/7 anonim ***** válasza:
2013. febr. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, ezt néztem én is. De nincsenek benne azok a szakok amiket én választanék. FLA -s régen alig indult... ezért nem tudom a hogy mire számítsak...
2013. febr. 19. 12:16
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezeknek a szakoknak azért nincs előző éves ponthatára, mert csak most szeptembertől indulnak először. Amire most lehet jelentkezni felsőoktatási szakképzések, azok a régi felsőfokú szakképzéseket váltják fel, illetve valamilyen szinten az OKJ-s képzéseket is.

Egyébként miért lenne pénzkidobás, ha államis képzésre jelentkezel?

Én is 380 ponttal tervezem most, hogy pénzügyre felvételizek. Alapképzésre nem lenne elég, de ha igaz, amiket erről az új képzésről állítanak, szerintem megéri előbb ezt elvégezni, mert remélhetőleg ad egy jó alaptudást gyakorlattal, utána pedig plusz 50 többletpontot a megfelelő alapszakra és krediteket is beszámolnak.

2013. febr. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen válaszaitokat! Igen, én is jónak gondolom ezeket a Felsőoktatási szakképzéseket, csak így hogy most indulnak először, nincs semmi viszonyítási alapom... A pénzkidobást a felvételi alapdíjra értettem...
2013. febr. 19. 12:41
 7/7 anonim válasza:

Ugye eddig volt a felsőfokú okj. Na ez a felsőoktatási még magasabb szint, ez már diplomás szint. Ahova én jelentkeztem, ott 120 kreditet lehet 2 év alatt szerezni és ebből, ha közvetlenül folytatom ezt a szakot diplomáért, 90 kreditet beleszámítanak. Ha csak a társszakot választok, akkor 30-at.

(Mérnök informatika, ha tovább megyek mérnök informatika bsc-re, akkor 90-et számolnak be, ha gépészmérnöknek, akkor 30-at.)

2013. febr. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!