Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Igaz, hogy az erősítők 20...

Igaz, hogy az erősítők 20 Herz alá azért nem mennek le, mert bezavarna a szívritmusba?

Figyelt kérdés
Vagy 10 Herz alá. Nem tudom pontosan. Ezt régen hallottam. De a neten rákeresve, semmi ilyet nem lehet olvasni.

2015. febr. 23. 20:09
 1/8 Szirty ***** válasza:

:D Aligha!

A legtöbb erősítő bőven 20 Hz alá is lemegy. Sőt tulajdonképp mindegyik.

A 20Hz onnan jön, hogy az alap klasszikus Hi-Fi szabvány alapvetése szerint az audio erősítőnek 20Hz-20000Hz tartományt kell átvinnie 3dB-es egyenletességgel.


Ebből nem következik semmiképp hogy nem megy 20Hz alá. Ebből csak az következik, hogy ha ennek a követelménynek megfelel, akkor megfelel ennek a "szabványnak".

Ráadásul ha tényleg 20 Hz az alja 3dB-en belül, attól még átviszi az 5 Hz-et is csak már 3dB-en kívül esik.


A hangszóróknak sokkal inkább nehezére esik ilyen alacsony frekvencia lesugárzása. Semmi köze a szívritmushoz.

2015. febr. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Szirty ***** válasza:
2015. febr. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Badattitude ***** válasza:
100%
A 20 Herz megközelíti az emberi hallásküszöb alját. ( 16 Hz, ha jól emlékszem. ) Viszont az Onkyo 15 éve gyárt olyan erősítőt, ami ez alatti ( És 20 Khz fölötti ) tartományban " zenél ", de csak a hangzáshűség miatt. A szívritmusba nem tud belezavarni a 20 Herz alatti mélyhang, viszont nagyobb hangnyomásnál egyensúlyvesztést tapasztalhatsz.
2015. febr. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy mit írnak rá az erősítőkre és hangszórókra. Hanem az, hogy bezavar az ember szervébe a szívébe. Igen a szabvány általában a 20 Hz-től 20 KhZ. A legtöbbször általában csalnak a számokkal, nem a valóságot tükrőzi. Ha megnézünk egy 100-150 ezres Subwoofert, jó ha a 35 Herzet kiadja.
2015. febr. 23. 22:03
 5/8 anonim ***** válasza:

Nagyon könnyen találni olyan erősítőt, ami az 5Hz-et minden további nélkül átviszi. És nem, nem csalás, TÉNYLEG átviszi.


A 20Hz-et egyenletesen átvinni nagyon komoly kihívás a legtöbb hangszórónak(!), de azért vannak olyan (nagy méretű) hangfalak, ami különösebb probléma nélkül átviszik.


Ha egy SUB nem képes a 20Hz-re, hidd el, nem az erősítő miatt nem, hanem a hangszóró és a láda méretei miatt nem.


Egyébként valóban 20-30 Hz-es hangokat nem is biztos, hogy meghall az ember, vagy nem igazán hangként érzékelni.


Egyrészt tárgyi tévedés, hogy az erősítők nem viszik át, ahogy azt tanult kollégáim kifejtették. :) Gyakran átviszik az erősítők. Másrészt nem olyan könnyű ilyen mély hangot házi körülmények között olyan hangnyomással létrehozni, hogy egészségkárosító legyen, tehát ebben a formában "urban legend".


Ami probléma lehet, éppen az, hogy az erősítő átviszi az infrahangokat is és mondjuk egy dübörgő lemezjátszó esetén feleslegesen mozog a hangszóró membrán és felesleges teljesítmények mennek rá, ezáltal növelve pl a doppler-torzítást.

2015. febr. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Szirty ***** válasza:

Kedves kérdező!


"Ha megnézünk egy 100-150 ezres Subwoofert, jó ha a 35 Herzet kiadja."


A kérdésedben erősítőkről írtál, és most hangsugárzót hozol fel ellenérvként!


Ezzel együtt is hülyeség az egész szívritmus bezavarás felejtsd el!

A szívritmus 70-120 percenként. 20Hz meg 1200 periódus percenként. Hogy jön össze a kettő egymással?

Mi a vélt vagy valós az élettani magyarázata a feltételezésnek? Azon kívül hogy valaki mondta hogy látott már olyat aki hallott róla van valami konkrétabb a kérdésed mögött?

2015. febr. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen valaki mondta, mert valahonnan hallotta ezt az erősítőkről. Viszont szerintem is inkább a hangszóró a gyengébb láncszem ami nehezen adja ki azokat a hangokat. A 20 Hz-es hangokat is inkább csak a fél milliós Subok szólaltatják meg, már ha lehet hinni nekik.

A szabványtól függetlenül a számadatok a Hifinél egy parasztvakítás. Van 500 ft-os fülhallgató is amire ráírják, a 20 Hz-től 20 Khz és talán lemegy 100 Hz-ig. A drága márkás hifire ugyanez igaz csak nem ilyen mértékben.

Láttam a Youtubon egy Ventillátor hangszórót ami állítólag 1 Herzig lemegy. Kerestem, de nem találtam most meg.

A szívritmus zavarás igaz-e azt nem tudni. Ha a 20 Herz 1200 periódus percenként, akkor a 2 Herz 120 db hanghullám, vagyis attól már igaz lehet a kérdés értelme.

2015. febr. 24. 17:43
 8/8 anonim ***** válasza:

"A szabványtól függetlenül a számadatok a Hifinél egy parasztvakítás. "


Csak ne általánosítsunk jó, csak ne általánosítsunk! :D


Hidd el, egy B&W hangfal, egy Marantz, vagy Dual erősítő adatait veheted tényadatnak, de hosszasan lehet folytatni a sort műszakilag magas színvonalat képviselő és hitelesen dokumentált berendezésekkel. Már persze, ha van olyan tudásod, hogy tudd helyesen értelmezni a részletes specifikációkat.


Én vagyok olyan szigorú, hogy csak a nívós berendezéseket méltatom Hi-Fi jelzővel. Ezeknél a berendezéseknél csalás, vagy hiányosan megadott specifikáció föl sem merül.

2015. febr. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!