Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért csak s 110v os része...

Miért csak s 110v os része működik a trafónak? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Adott egy régi Philips elektromos orgona. Az előző tulaj sikeresen ráengedte a 230 at a 110v os bemenetre. Azóta hiába is próbálta nem tudta bekapcsolni. Semmi csattanás semmi égett szag. Azzal kezdtem, hogy kimértem a trafót bár egyelőre még csak a hálózat csatlakozón keresztül, hogy ne kelljen azt kivenni ha máshol van a gon. Na most. Az orgonát egy 230->110v os átalakítóval siketült el indítani. Ezzel is kezdtem a mérést először és mivel volt bizonyos menyiségű ellenállas ezzel is próbáltam ki. Viszont a 230v os részen csak szakadás és 230v os konnektorba dugva 220 as vagy 240 állásban semmi életjel. Kinyírta volna a trafót az, hogy a feszkapcsoló 110 es állásban volt amikor az előző tulaj bedugta? Lehet így is használni de jó lenne ha nem kéne az átalakító. Válaszaitokat előre is köszönöm.

2015. ápr. 22. 15:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a szekunder körnél van a bibi? Mert ha a primer kör 110V-os szakasza szállt volna el, akkor logikusan ott kéne lennie a szakadásnak. Ez esetben persze a 220V-os hálózati fesz-re sem reagálna, de 110V-os táplálás esetén is halott lenne.
2015. ápr. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Erre gondoltam már viszont ki lett próbálva és 110v ról működik az egész. Minden feszültség megjelenik a szekunderen.

Azon gondolkodom, hogy nem-e valami olyan trafó-e ez ahol két 110V tekercs van ami 110V os állásban párhuzamosítva van 220 as állásokban pedig sorosan vannak kötve.

Lehet, hogy elszállt az egyik tekercs? :/

2015. ápr. 23. 15:57
 3/3 A kérdező kommentje:
Megvan a gond. Szakadt az egyik 110V os primer tekercs. Kuka a trafó hétfőn jön új köszi a választ. :D
2015. ápr. 24. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!