Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Laptopon hogy tudok kábeltévét...

Laptopon hogy tudok kábeltévét nézni? Részletek lent

Figyelt kérdés

Informatikában dolgozom, de ezek a témák messze állnak tőlem. Ha jól sejtem, vannak ezek a TV tunerek, amelyeknek egyik végébe bedugom az UPC kábelt, a másik, USB véget meg a laptopba, és felteszek valami szoftvert, és nézem a TV-t.


Kb tizenkét éve nem nézünk tévét, de kedvünk szottyant, de nem biztos, hogy sokat lesz használva. Mivel ez egy pár hónapos kísérlet lesz, hogy lesz-e kedv/rászánt idő tévét nézni, ezért azt a legolcsóbb megoldást akarom megtalálni, ami még kis igényekkel élvezhető. Aztán ha lesz, ami bejön, akkor veszek egy TV-t.


Tehát:


1. TV tunerből laptophoz valami használható, de ócsó megoldást tudtok ajánlani?

2. Bármilyen más megoldás?


3. Bónusz kérdés: Két laptopunk van, van ezeknek valami wifis variánsa, ami szintén nem drága, és használható azért?



2015. ápr. 29. 13:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Az m1, m2, duna tv stb, ezek ingyen nézhetőek streamen minőségben.

Amúgy tuner kell. De szerintem felesleges, nekem van tv-m de 2 éve be se kapcsoltam.

2015. ápr. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Cartoon network talán a legfontosabb. :) A fiam miatt.
2015. ápr. 29. 13:48
 3/9 Ügyet Lenke ***** válasza:
2015. ápr. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2015. ápr. 29. 13:52
 5/9 A kérdező kommentje:
Tud valaki konkrét szempontokat, esetleg cuccot is javasolni? Tudom, hogy megnézhetem az árukeresőn stb, de szempontoknak azért örülnék.
2015. ápr. 29. 13:53
 6/9 anonim ***** válasza:
Melyik szolgáltatónál vagy előfizető, elérhető-e nálatok a digitális kábeltv (dvb-c)?
2015. ápr. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha digitális tévé, akkor valószínűleg kódolva van az adás, így kell hozzá kártya. Ahhoz viszont olyan tuner kell, amiben van kártyafogadó modul. Bár lehet hogy egy USB-s Smart Card olvasóval, és megfelelő szoftverrel is meg lehet oldani.


Ha analóg, akkor elég rákötni a kábelt, és akár a Windows Media Center is jó a csatornák nézéséhez, de neten is találni programokat.

Viszont hozzá kell tennem, hogy az analóg tévézés nagyon kihalóban van. A Cartoon Network is csak digitális platformon érhető el.


A legegyszerűbb a MinDig TV Extra lenne. Tőlük lehet kérni feltöltőkártyás tévét is. Így nincs hűségidő.

És egy ilyen elég hozzá: [link]

Feltéve ha van megfelelő lefedettség ennek a pici szobaantennának a használatához, amit adnak mellé.

2015. ápr. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

UPC-nél vagyunk, de az internet is állandóan szakadozik, ha van más, lehet hogy váltunk.


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2015. ápr. 30. 00:53
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia én is UPC-s voltam, nekem is állandóan akadt a net, váltottunk, a net most már tökéletes, sosincs kimaradás.
2015. ápr. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!