Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Tékából szerzett kazettát is...

Soldierdan kérdése:

Tékából szerzett kazettát is bedigitalizálnak?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdem, mert van egy filmem ami semmilyen formában nem jelent meg idehaza csak anno VHS-en. A téka már nincs meg és szerintem a jogtulaj sem.

2015. máj. 8. 20:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom mikori lehet a film, de ha nem (h)őskori, akkor még valószínűleg jogvédett. Ha esetleg nem is csinálnák meg (gondolom valahol pénzért akarod megcsináltatni) és nagyon akarod, akkor pár ezerért már lehet kapni digitalizálót a számítógéphez, amivel meg lehet csinálni, mondjuk nem árt, ha kicsit azért képben vagy a kodekekkel meg ilyesmivel.
2015. máj. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nos épp ez lenne a gond, hogy totál béna vagyok ehhez :/ Gondoltam csak megcsinálják mert tudtommal nem sok példány maradt fent a filmből és jó lenne ha megmaradna. Azért körbe kérdezgetek még az üzletekben. A film valamikor a 90-es évek elején jelent meg (1991-92)
2015. máj. 8. 21:46
 3/10 A kérdező kommentje:
Bocs azt lehagytam, hogy VHS-en jelent meg a 90-es években a film 1976-os :)
2015. máj. 8. 21:47
 4/10 anonim ***** válasza:
De megkérdezted már és mondták, hogy nem csinálják meg?
2015. máj. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem, nem kérdeztem meg. Gondoltam itt megtudakolom nehogy elzavarjanak az üzletből azzal az indokkal, hogy "ilyet nem is szabadna kérdezni". Gondoltam az üzletben digitalizálás kifizetődőbb lenne mintha megvenném hozzá a kellékeket, mert csak 1 kazettám van
2015. máj. 9. 10:37
 6/10 anonim ***** válasza:
Amúgy a legtöbb filmet ma már be lehet szerezni. Nyilván nem mindent. Egy kis ismeret a témában sokat számít. Persze megértem ha nem akarod elárulni, hogy mi az, pedig lehet fent van valahol és megúszhatnád az egész hercehurcát.
2015. máj. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Már próbáltam megszerezni a filmet máshogy is, csak az a baj , hogy anno a mozivetítés után ('83) semmilyen formában nem jelent meg Mo-n csak VHS-en. A külföldi oldalakat is átnéztem de máshol szintén csak így jelent meg.
2015. máj. 10. 09:03
 8/10 A kérdező kommentje:
Írtam fórumokra is (magyarra és külföldire egyaránt), de vagy nem jött válasz vagy megkaptam a szokásos "Jaj én is keresem már mióta" szöveget. Amúgy elvittem egy ismerősömhöz, hogy legalább belenézzek és egész jó a kép és hangminősége. Szóval nincs minden veszve :)
2015. máj. 10. 09:06
 9/10 A kérdező kommentje:
Na elvittem a közeli üzletbe. Azt mondták megcsinálják potom összegért, szóval ez siker !!! Köszönöm mindenki segítségét !
2015. máj. 11. 12:58
 10/10 anonim ***** válasza:
45%

Saját célra másolható minden. Pont azért van rajta az összes szűz dvd-n, pendrájvon stb. az Artisjus matrica, mert azzal előre kifizettik veled a jogdíjat azért, amit majd ráveszel.

Viszont az interneten megosztani nem legális.

Ez alól egyetlen kivétel, hogyha feltöltöd a youtube-ra, és engedélyezed a popup reklámokat. Ez esetben a youtube megfizeti a jogdíjakat a reklámbevételből. Ezt az Artisjusnál modták nekem.

Amúgy a szerzői jogok a szerző halála után 50 évig érvényesek. Ha '83-as a film, akkor talán még meg sem halt a koma, de ha mégis, akkor is még legalább 18 év hátra van az ötvenből.

2015. jún. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!