Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Elég lesz csak a tranzisztort...

Elég lesz csak a tranzisztort cserélni? Onkyo ht-r330

Figyelt kérdés
Lomtalanításon találtam egy fent említett erősítőt. Elvittem haveromhoz aki 'ért' hozzá, hogy megnézze mielött használatba venném. Bekapcsolt ahogy kell, de mielött hangfalat kötne rá ki akarta mémérni, de törtönt egy baleset. A műszerje pálcáival zárlatot csinált az egyik tranzisztorban ami leégett. Azóta amit bekapcsona le is tilt és off.
2015. máj. 8. 20:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Elképzelhető, hogy elég lenne kicserélnj a tranzisztort, de előfordulhat hogy a zárlat vitt még el 1-2 alkatrészt.

Amúgy merre van ez a lomtalanítás, ahol ilyen komplett erősítőket dobálnak ki? Mert megyek én is :D

2015. máj. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Veszprémbe volt ez a lomtalanítás. A kidobásoka szerintem az volt hogy letörték a hangerő gombot tőből. Azt idéglenesen megoldottam. Felmelegítettem egy csavart és belenyomtam a pótmétet közepébe. Ha sikerül a javítás megcsinálom precízebben

precízebben.

2015. máj. 9. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!