Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ez a mélynyomó és a hangfal...

Venontrix kérdése:

Ez a mélynyomó és a hangfal együtt jó-e lesz?

Figyelt kérdés

(1Db) Blaupunkt GTb 1200 (250W BS) mélynyomó 14290Ft

(1Db) Blaupunkt EMA 255 erősítő 14900Ft

(1 vagy 2Db) Skytec SL-08 passzív hangfal (200/400w) (20 cm) 12990Ft/Db

Össz: 42180Ft

Két hangfal esetén: 55170

Ha tudtok jobb megoldást, esetleg olcsóbbat akkor légyszi írjátok ide! Szobai használatra akarom összerakni! És még kezdő vagyok ezen a téren!



2015. máj. 30. 12:54
 1/5 A kérdező kommentje:
Még azt is szeretném kérdezni, hogy az erősítő kötelező a mélynyomóhoz? Jelentőssen megkönnyítené a kifizetendő árat.
2015. máj. 30. 12:57
 2/5 dirtboy ***** válasza:

ha szobába szeretnéd akkor miért szopatod magad autós cuccokkal?

ezt sosem fogom megérteni.

el költötök egy rakat pénzt azért hogy az autóst be tudjátok normálisan üzemelni a szobába és akkor is szarul fog szólni mert nem oda lett tervezve.

amiből meg elkészül pénz abból sokkal jobb hangú szobai cuccot lehetne venni,persze azon nem lesz feltüntetve több 100 kamu Watt de mégis szebben és hangosabban is szólna,teltebb méllyel nem csak rezonáltatna mindent mély meg alig halható.

és ne PA-ban gondolkozz ha szobába szeretnéd valamint a scytec márkát gyorsan felejtsd el mert ipari hulladék.


üdv.egy autóhifis

2015. máj. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És akkor van "szobai" mélynyomó? :D Mivel szeretem az erős basszust, és a hangfalakról sem feletkeztem meg, de azt tudom hogy a mélynyomó önmagában nem köthető hangfalra(vagy igen? ismerősöm mondta). Nekem most Typhoon easylite 5.1 es házimozi van a laptopnak, de ezt szeretném lecserélni kicsit erősebb cuccra, esetleg a typhoon hangfalakat rátudom csatlakoztatni a mélynyomóra? Mivel akkor csak a Typhoon mélynyomót(amibe kötöm a hangfalakat) kéne lecserélni. Vagy ez nem így megy? Mondom, kezdő vagyok :D
2015. máj. 30. 16:16
 4/5 dirtboy ***** válasza:

Tőlem ezt hiába kérded,írtam hogy autóhifis vagyok,nem vagyok járatos a szobai rendszerek világában,nem tudom mik a jó vételek benne.

Ahhoz tapasztalat kell mert adatokból,árból csak következtetni lehet a tudásra,biztosan nem tudhatjuk mennyire is szólhat szépen.


Egyébként igen vannak mélyek a szobai rendszerben is,csak nem gondolod hogy ki lesz hagyva az alsó frekvencia?

Annyi hogy nem külön ládába szoktak lenni meg nem is kell hogy 30cm-esek legyenek,mert egy jó 20as szobai jobb mélyet ad mint egy 30as autós.

Az autós akkora légtérben csak rezonáltat de rendes telt mélye nem lesz,talán egy jól eltalált bandpassal igen de reflex esélytelen.


A szokásos számítógép tápozás meg autós aku hogy legyen rendesen ellátva Amperrel az erő na meg akkor akuhoz egy aksi töltő meg.

Mind csak sz arakodás,nem éri meg.

2015. máj. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem értem miért lenne szükséged ezekre egy szobában. A skytec-et már ezer +1x ki lett tárgyalva ,hogy felejtős hulladék. Szerinted mitől ilyen olcsó ? 6,5kg a láda egy jobb hangosítós dobozban a mély-közép hangszóró súlya van ennyi nem a komplett ládáé.

Neked egy sztereó erősítő kell, mellé két komolyabb doboz esetleg dupla mély-hangszórós.

Mekkora helységben szeretnéd használni ?


SONY GX-900 ES - HARMAN KARDON HK 610 - ONKYO INTEGRA


Nekem ezek tetszetősek, de lehetne sorolni,lényeg márka legyen.


Hangsugárzóból:


JBL TCX 151, TECHNICS SB-C450, PILOT TYP 600


Azt is teheted hogy nézel házimozi erősítőt használtan, így előrébb leszel, ha a rendszert bővítenéd (mozi irányban) adott lesz az RCA sub kimenet az erősítőn, ez sem egy elhanyagolható tényező ilyenkor, de rajtad áll mit csinálsz.

Autós hangszóró lehet jó házimozira is, de az nem így működik kicsit komolyabb a háttere mit gondolnád.

Ott az alapoktól kell kezdeni, hangszóró mérés, tervezés programmal megfelelő láda szimulálása, sok - sok idő és faragás mire összejön egy számodra megfelelő darab.

2015. máj. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!