Vannak itt olyanok, akik szeretnek régebbi technológiájú eszközöket használni? Pl. Hanglemez, kazetta, filmes fényképezőgép, régi számítógépek?

Figyelt kérdés
Nekem tetszenek az ilyen régi kütyük, főleg ha valamilyen komcsi országbeli gyártmányúak.

2015. jún. 9. 19:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Van Prímóm, Zenit fényképezőgépem. A Zenithez fogható képeket csak nagyon drága géppel lehet csinálni. A Primo csak egy emlék.

Valamint van 25 elektrincsöves rádióm

2015. jún. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én imádom a lemezeket és a kazettákat.Szeretem ahogy forognak zenehallgatás közben. :)

Arról ne is beszéljünk, hogy a vinyl lemezek sokkal jobban szólnak, mint az mp3.Mondjuk a kazettára ez már nemigazán mondható el, de azokat is szívesen hallgatom.

Ja és van egy Commodore 64-esem is, 1541-es floppy meghajtóval és kb. 100 db program-lemezzel.Egy élmény rajta pötyögni, nagyon szeretem.:)

2015. jún. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ÓÓ hát engem is érdekelnek a régi cuccosok.

Van kazettás rádióm, de az már újabb gyártmányú (2010).

2 régi compaq evo d5d-m van, igazából elég jó gépek azok, csak a gépházukkal van gond (de azzal nagyon)


Lent a vidéki házunkban van egy tökéletes állapotban levő 3-4 évtizedes Videoton rádió. Plusz mellé van egy bakelitlemez lejátszó is. Bakelitlemez nincs, mert az egyik távoli rokonom kidobta az összeset modernizálás címen -.-"

Filmes fényképezőgépet használtam. Nagyon jó (volt) a képminősége, semmi gond vele. Csak aztán eltűnt, lehet, hogy az idióta rokonaim azt is kidobták... -.-"

Van még egy tökéletes állapotban levő discmanam, egy 11 éves telóm (ami szintén mükszik).

Ja és volt egy 80-as évekbeli Nagy Waltham (színes) tv-m, de a vihar miatt tönkrement... :( De azzal se volt kivetnivalóm. Ja, és csak kb. 7 éve nincs otthon kábeles telefon :P xD

Általánosságban azt vettem észre, hogy a régi dolgok minőségibbek, ugyanis pl. amd-s Lenovo laptopot nem fogsz évtizedekig használni... de egy olyan gépet mint pl. a Commodore 64, vagy a Compaq Evo D5D, azt igen.

2015. jún. 10. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Van egy imádott ff elektronika autós TV ami USSR, Egy zenit fényképezőm amitől nem válok meg soha, Egy profi alu előlapos Phillips hifitoronyom, egy ITT st541 music centerem, Több csöves TV, rádió és egy Laney csöves gitárerősítő fej. Szóval nagyon szeretem őket, és sok retro cuccot amiknek nem lett volna szabad feledésbe merülnie, mert hasznossága és élménye pótolhatatlan bármi modern techikával. Ilyen a bakelit, elektroncső és analog film.
2015. szept. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 veterán vas ***** válasza:

Van egy régi Tesla lemezjátszóm, és még régebbi lemezeim. Ahogy Zorán énekli:, "Mario Lanza régi lemezeit hallgattam..."

(hoppá fiatalok! Ki is volt Mario Lanza?) ;)

Szóval, imádom az antik lomokat!

Pl. Hungária táska írógép /a névtelen feljelentéseket csak ezen írom :)

Zenit TTL fotóapparát /a paparazzó-képekhez szükséges :)

Aztán vannak öreg bútoraim is (majd 100 éves üveges szekrényke diófából, 3bécsi Thonet karosszék)

Na és folyamatban van a "non plus ultra": egyszer talán lábra áll az 1961-es fecskefarkas Skoda Octavia.

2015. szept. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!