Milyen lemezjátszót vegyek?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy új lemezjátszót. Nemrég vettem egyet, de nem működik rendesen. (Az új nyomású bakeliteket nem tudja lejátszani.) Nem merek egyedül dönteni, hogy milyet vegyek, mert félek, hogy az sem fog működni, rosszul fogja lejátszani a lemezeimet, stb...

(Amivel nagyon szimpatizálok az egy Crosley, de úgy láttam, hogy Magyarországon nem lehet kapni, legalábbis neten nem láttam.)

Kb 20. 000 forintot szeretnék rászánni.

Tapasztalatok? Milyen lejátszót ajánlotok?



2015. jún. 10. 12:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Sajnos azt kell hogy mondjam, hogy ennyi pénzből normális új lemezjátszót nem nagyon fogsz találni. A Crosley-t semmiképpen nem ajánlom, mivel az egy tipikusan olyan lemezjátszó ami csak a retro design-ra van kiélezve, akinek számít a hangminőség az messze elkerüli (és a lemezeknek is árt). Szerintem a legolcsóbb már normális kategóriába tartozó lemezjátszó jelenleg a Pro-Ject Elemental, ami kb. 60000 Ft Magyarországon. Természetesen ehhez szükséges egy phono bemenettel rendelkező, vagy előerősítő. Én úgy gondolom, hogy aki ennél olcsóbban akar kijönni, az keressen használtan lemezjátszót (Vaterán például el lehet csípni nagyon komoly, hibátlan állapotú, de régebbi lemezjátszókat), de semmiképpen ne vegyen ilyen gagyi Crosley-félét, mert akkor pont azt nem fogja megkapni, ami miatt érdemes lemezt hallgatni: a jó hangminőséget.

Még egy fontos dolog: ha most is gyártásban lévő lemezjátszót vennél, mindenképp olyat vegyél, amit lemezjátszókra specializált cég gyárt (pl.: Rega, Pro-Ject hogy a legismertebbeket mondjam), mert pl. a mostani Sony, vagy Pioneer lemezjátszók ezeknek a közelükben sincsenek minőségben (árban viszont igen). Természetesen ez a régebbi modelljeikre nem igaz.

Sokan eltévednek manapság, felbuzdulva az ismét divatba jött hanglemezek miatt, és vesznek valami gagyi lemezjátszót, pedig annak semmi értelme szerintem, mivel a hangminőségük nagyon rossz, és még a lemezeknek is ártanak.

Remélem tudtam segíteni.

2015. jún. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a választ! Sajnos nem hiszem, hogy a közeljövőben lesz 60.000 forintom... De mindenképp kell vennem, mert fizikai fájdalmat okoz, hogy ott van az a sok lemez és nem tudom őket hallgatni. Valószínűleg a vaterás megoldást választom. Esetleg márkát tudnál ajánlani, hogyha onnan veszem meg milyet keressek? Mire figyeljek oda?

2015. júl. 29. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!