Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Érdemes prémium kábelt venni?

Érdemes prémium kábelt venni?

Figyelt kérdés
Tervezek egy 10 és egy 5 méteres 3.5mm jack - rca kábelt venni erősítő pc illetve erősítő és telefon közé. Észrevettem, hogy van 500ft -ért és 3000ft -ért is. A 3000Ft -oson látszott, hogy vastagabb a kábel és aranyozottak a csatlakozók. Az lenne a kérdés, hogy ez mennyiben befolyásolja a hangminőséget? Érdemes hatszor annyit költenem egy kábelre?

2015. jún. 22. 14:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Alapvetően szkeptikus vagyok a csodakábelekkel kapcsolatban. Vannak nagy kábelhívők is amúgy.


Ilyen szinten azonban érdemes lehet a nemgagyi kábelt venni, mert az 500 ft az eléggé a legalja kategória, hogy mit ne modnjak, a vastagabb valószínűleg jobban árnyékolt eleve.


Itt most nem 20 ezer ft/méteres kábelekről van szó.

2015. jún. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
sok dologtól függ. Alapjában véve igen, érdemes jobb minspgéú kábelt venni, de ott nem telefonról,merg pc-ról megy a rossz minőségű mp3.
2015. jún. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 homo ludensz ***** válasza:
Az hogy aranyozott attól nem lesz tökéletesebb a kontakt,legalábbis nem 6x. A rézkábel és az alukábel között sincs számottevő vezetőképesség különbség de a réz kezelhetőbb stb. Nézd a csatlakozót és a kábel anyagát,összességében vizsgáld mert nem biztos hogy ami csillog az 5x többet is ér.
2015. jún. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nézd, 5-10 méteren át vezetni a jelet így sem úgy sem ideális.


Egy 500 ft-os 5-10 méteres kábel az tényleg a legalja kategória, leggányabb csatlakozók, meg rossz esetben gagyi árnyékolás...


Egy 3000 Ft-os 5-10 méteres kábel igazából nem valamiféle prémium kategória. Éppen annyiba kerül, hogy van esély, hogy nem egy gányolt cucc, meg nem a lehető legótvarabb csatlakozók és árnyékolás...


Egy prémium kábel, egy-egy agyonmisztifikált "hájgend" kábel ennek sokszorosába kerülne, minimum kétséges, hogy AZ megérné-e. :D

2015. jún. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor valószínűleg a drágábbat választom majd. A gyagyi mp3 fájlokat próbálom kerülni. Általában 320kbps -ben vannak azok amiket szoktam hallgatni. Egy két album van flacban is és tényleg hallható a különbség.
2015. jún. 22. 20:46
 6/6 dirtboy ***** válasza:

Én autóhifis vagyok és bizony van elég hallható különbség a kábele közt.

Azt viszont le kell szögezzem ehhez rendszer is kell,ha a hifi nem hozza azt a szintet akkor nyilván nem fogod hallani a különbséget.

Én kb egy árkategóriát tesztelek /gladen ch-zero,connection bt2,kácsa kce-250/ de még így is hallani különbséget köztük.

Egy olcsóbb gagyibb kábelnél meg sokkal jelentősebb mértékű a különbség.


A jó dugó egyébként nem minden,nem mindegy miként van forrasztva,mivel van forrasztva,hogy van a kábel szigetelve és hogy maga a vezető anyag benne az milyen anyagú,sodrású stb stb

2015. jún. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!