Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A lukoil os Top-N nevű prémium...

A lukoil os Top-N nevű prémium üzemanyagról van valakinek valamilyen tapasztalata? Nemrég került piacra, a kúton csak jókat mondanak róla hogy csökkenti a fogyasztást meg a motor kopását. Stb, érdemes e belőle tankolni?

Figyelt kérdés
a benzines verzió érdekelne

2015. máj. 20. 18:41
 1/6 A kérdező kommentje:
Senkinek semmi tapasztalata???
2015. máj. 26. 13:11
 2/6 anonim ***** válasza:

"a kúton csak jókat mondanak róla"


Milyen meglepő :-)

2015. jún. 20. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Két napja valami hirtelen ötlettől vezérelve Top-N dízelt tankoltam, nem tűnt sokkal drágábbnak.(Korábban soha nem vettem még prémium üzemanyagot éppen a jelentős felár miatt.) Nem tudom, hogy a TOP-N jobb az átlagnál, vagy az előző tankolásnál fogtam ki valami gyenge anyagot, de valóban tapasztalok különbséget. A motor kissé csendesebb, és a korábbinál valamivel alacsonyabb fordulatszámon is hadra fogható, például kisebb sebességnél is elfogadja ötödik fokozatot. Az átlagfogyasztásom nem várt mértékben csökkent,4,9 ről 4.2 re, de a múlt héthez viszonyítva jóval hűvösebb idő van, kevesebb klímahasználattal futottam.
2015. jún. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 S.I.K válasza:
Hi.Én most próbálkozom TOP N benzinnel már 3 tankolást nyomom gondom nincs vele sőt mivel sokat városozok jobbnak tűnik mint az OMV benzine fogyasztásba is!Azért is probálgatam körbe több benzint mivel sajna Aveom van 1,4 16 szelepes ami nem igazán szereti a városi meneteket hosszú távon mert GM betegség (Opel,Chevrolet) hogy a szelepek rakoncátlankodnak igy valahogy tisztán kell tartanom más benzineknél sokszor kijelzet a hiba lámpa (égéstér kimaradás miatt)ennél még nem!Persze a vezetési stilusomon is kellet változtatnom városban (50KM) max 3 kapcsolok de fogyasztás növekedést nem tapasztalok!
2015. nov. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ritchi válasza:

Sziasztok! Gondoltam kiprobalom ezt a "Premium" üzemanyagot a kocsimba: Opel Meriva 1.7 TDCI. Nem kellett volna. Szabalytalan alapjarat, kerregő motorhang, startolást követő lefulladás. Azt hidtem komoly a baj, de az uzemanyagra nem gyanakodtam, szervizt terveztem... Ahogy kiürült a tartalybol a TopN üzemanyag, elmentem tankolni a Shell - hez. Sima Diesel üzemanyag + gazolaj adalekot is raktam hozza hatha. Kb 15 km megtetele utan a motornak szep hangja lett, az alapjarat is bealt a normalba es a startolassal sem volt több baj.

Ez az én személyes tapasztalatom, de az biztos, hogy en a kocsiba soha többet nem tankolok Lukoil üzemanyagot!

2017. febr. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Üdv! Nekem eddig kellemes tapasztalataim vannak mind a Top N, mind a Top N Plus benzinek terén. 1,6-os Nissan Almerát (218 000 km) hajtok vele. Csendesebb, tökéletesebb az égés, tapasztalatom szerint, egy picit kevesebbet fogyaszt, kisebb fordulatnál jön elő az ereje. Eddig bevált.
2017. jún. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!