Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Elektromos gitárból érdemes/le...

Elektromos gitárból érdemes/lehet használtat venni, vagy nagyon könnyen elrontják 2 nap alatt, így inkább újat?

Figyelt kérdés

Az új ellen az szól, hogy az ára hamar leesik a felére (vagy lejjebb), a használtnál meg kíváncsi lennék a tapasztalatokra, hogy mennyire kényes egy hangszer, mennyire lehet tönkre tenni, ha valaki nem vigyáz rá?


Köszi



2015. jún. 24. 17:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak használtat érdemes.
2015. jún. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

ha az árakat nézem, akkor én is ezt mondom egyértelműen, csak arra lettem volna kíváncsi, hogy mennyire tudnak ezek leamortizálódni egy 1-2 éves használattól. igaz ami igaz, láttam nagyon szép állapotú használtakat, csak úgy összességében nincs jó tapasztalatom a használt cuccokkal kapcsolatban, mert eddig tuti minden alkalommal kiderült, hogy valami nem okés, ezért alakult ki bennem az a szokás, hogy lehetőleg mindenből csak újat.

De nyilván elgondolkodtató ez az árkülönbség ...

2015. jún. 25. 07:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Használt cuccnál mindig alaposan ki kell próbálni. Nyilván a kisebb kopások beleférnek, de ha értesz hozzá, vagy viszel magaddal egy tapasztalt ismerőst, akkor azért rejtett hiba nem nagyon jöhet ki később.

Az más kérdés, hogy az eladó mennyire akarja kipofozni a gitárt mielőtt megválik tőle (recsegő potik tisztítása, pánttartó gombok, fogólap, bundok karbantartása, friss húrkészlet). Ezek mind befolyásolhatják az árat, ha az illető hajlandó engedni belőle, hiszen akkor végül mégis megfizeted, csak nem a vételnél hanem mondjuk egy szervizben.

2015. jún. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Még egy, ami a használt gitárok mellett szólhat: jobb minőségű anyagoknál már valószínűleg összeért a szerkezet, kiszáradt a fa, tehát nagyon nem fog változni a hang. Egy új gitár azért valamennyit biztos alakul még hangilag.
2015. jún. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igazából csak okos kommentek jöttek! Van tapasztalatom mind2ből, le is írták az előnyöket. Új gitárt akkor vettem amikor vagy nem volt vagy nem volt jó állapotú használt, vagy ha szerettem volna én bepiszkolni! :) Asszem ez szól mellette. A Gibson Customom pl nagyon ritka őt azért vettem használtan mert nincs is már a piacon Mo.-n és nem is akartak nekem hozni..:)
2015. jún. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!