Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Egy ősrégi gépemen van a win...

Egy ősrégi gépemen van a win 7 starter ami nekem már egyáltalán nem tetszetős mivel alig birja el a gép az xp is rosz rajta rajta az összes létező windows kategorya rosz rajta tudnék rajta segiteni linux ubuntu-val (Többi lent)?

Figyelt kérdés
Már hallotam erről a linuxról és ha minden igaz kisseb a gép igénye mint a win 98-nak még is jobb mint a xp a 7 meg 8 és az lenne a kérdésem hogy pc-re is jó-e és USB-ről is fel lehet e telepíteni?

2015. jún. 26. 00:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%

Amit hallottál abból annyi igaz , hogy van olyan Linux aminek kisebb a gépigénye , de az Ubi pont nem ilyen , annak magasabb:)

usb-ről bármelyiket telepítheted , én mondjuk Debian + icewm-et tennék rá.

2015. jún. 26. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
29%
Kerlek szepen valaszolo. Hulyesegt ne beszelj! Ubi nem eszik sokat egy asztalos ubi kb 60 mb ramot eszik meg mar 800mhz es procival is gyors ha hdd birja.
2015. jún. 26. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
48%
2/2 vagyok. Ki maradt h lehet usbrol telepiteni viszont windowsos szoftvereket csak akkor tudsz majd hasznalni ha telepitesz ra wine alkalmazast.
2015. jún. 26. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

#2:


Én nem tudom, Neked hogy tanították a számtant, de 1 GB nem 60 MB. Ugyanis az Ubuntu indítás után simán felzabál ennyit.


Kérdező: Valamilyen kisebb Linuxot javasolnék. Neked talán a Lubuntu lenne a legjobb, mivel kis erőforrással is jól elboldogul, és könnyen használható. De bármilyen más disztribúció jó lehet, ami kifejezetten a kis erőforrású gépekre van tervezve.

2015. jún. 26. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Akkor nem oprendszert kell cserélni hanem gépet fejleszteni ,vagy újat venni.
2015. jún. 26. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
Ha a win7 starter egyáltalán megy rajta akkor egy XPhez jónak kell lennie, ha kikapcsolod a felesleges dolgokat pl vizuális effektusok, automatikusan induló programok, windows szolgáltatások. Nekem pl 15 folyamat futott rajta üresjáratba, egy frissen telepített XPn pedig több mint 30.
2015. jún. 26. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Tom Benko ***** válasza:
Manjaro például cuki lenne. Ubuntu hajlamos felhízni, telepítés után elég rendesen le kellhet takarítgatni a csicsát. Szinte bármelyik jó, nézz körül, és kísérletezz!
2015. jún. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitségeket megpróbálkozom a lubuntuval de azért egy kicsit utána nézek!!!
2015. jún. 26. 09:59
 9/18 anonim válasza:
Lubuntut az nem ajánlom mert egy bughalmaz.
2015. jún. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

csakany dominik:


Akkor én varázsló vagyok? Egyetlen egy buggal nem találkoztam még. Maximum ha idesoroljuk azt, amit rendszeresen lehet látni sok disztrónál, vagyis a hiányos fordítást.

2015. jún. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!