Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Egy ősrégi gépemen van a win...

Egy ősrégi gépemen van a win 7 starter ami nekem már egyáltalán nem tetszetős mivel alig birja el a gép az xp is rosz rajta rajta az összes létező windows kategorya rosz rajta tudnék rajta segiteni linux ubuntu-val (Többi lent)?

Figyelt kérdés
Már hallotam erről a linuxról és ha minden igaz kisseb a gép igénye mint a win 98-nak még is jobb mint a xp a 7 meg 8 és az lenne a kérdésem hogy pc-re is jó-e és USB-ről is fel lehet e telepíteni?

2015. jún. 26. 00:52
1 2
 11/18 anonim válasza:
Én elék sok buggal találkoztam.A live rendszer tökéletes müködött meg minden.Feltettem:szofverkezelő üres,hang nincs,driverek nem kezeli(pedig live rendszerben tökéletesen müködött).2 gépen ugyan ezt csinálta.Meg ezek az uborkák képesek akkár 1 rossz frissitéstől is elpatkolni...
2015. jún. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
Igen.Varázsló vagy.:D
2015. jún. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
A hiányos fordítást a nyelvek támogatásánál lehet beállítani.Ott le lehet tölteni az egész nyelvi csomagot.De ez az összes disztrónál így van.
2015. jún. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

2-es vagyok... Kedves 4-es ! Én nem akarlak meg bántani de te nem igazán értesz hozzá! Én már kb 4-5 éve foglalkozom linux-al! Nekem ne akard be mesélni a hülyeségedet!

De bizonyítékom: [link]


Elszámoltam magam mégpedig 42 Mb fizikai és 25 Mb swap 67 Mb... Úgy hogy közbe megy a háttérben hamachi is például...:D igaz ez egy ubuntu server. Csak rá van telepítve egy ubuntu desktop meg egy xfce4 ugye ami a desktop-nak felel meg! ;) De körülbelül ennyit eszik kedvesem a tényleges ubuntu-s dekstopos. Ha nem rakjon fel ubuntu server-t + dekstopot hozzá. azt probléma megoldva. Hiszen a 2 ugyan az. Csak az ubuntu desktop-ban pár dolog alapból benne van: pl asztal(desktop,driverek,ilyesmik) Szóval nekem ne akarj semmit be mesélni. Mert nekem van 1gb ramos és 2x2,4ghz-es szerógépem... azt vagy 15 szervert el tudok vele üzemeltetni a 1gb rammal. minden probléma nélkül...:D

2015. jún. 27. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
2-es vagyok... majdnem elfelejtettem mysql server is fut arról... stb szóval :) ;)
2015. jún. 27. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nem kell bemutatnod a szervert, és a linuxot sem, informatikus vagyok, 7 éve foglalkozom a Linux világával. Az elméleted meg ott bukott meg, hogy ez baromira nem desktop Ubuntu.
2015. jún. 27. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

tök mind1... most a te hülyeséged miatt ne kelljen már éjjel egy ubuntut virtualizálnom... jó?

Nem tudom elég béna lehetsz ha nálad alapból 1gb ramot használ az ubuntu desktop... de majd este fele csinálok róla csak neked videót... De fel kell készítselek hogy kicsit szarakodnom kell vele mert nem jó az egerem (görgő kattintó) gombja be van halva és az miatt mindenhol le van nyomodva XD érdekes mikor én használtam nem evett kb 60 megánál több ramot úgy emlékszem :D Megnézném azt az informatikus tudásodat barátom... lehet én nálad jobban iformatikus vagyok ha lenne róla papírom :) Tudod... mint hostingos lehet kicsit jobban értek hozzá mint te...:D

Csak már azért is... mert nekem volt ubuntu desktop a gépemen annó egy 1gb ramos gépen amii 1 magos volt... és jól működött kevés ramot használ atom gyors volt stb... ráadásul pendrive-ról működött mert még a merevlemezem se volt jó ... így merevlemez éppen szervízben volt...:D

2015. jún. 27. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

#1 Ez csak akkor igaz ha az alap KDE vel telepited... illetve most nem tudom mit adnak hozza... evek ota Debianos lettem.


De az Ubit is asszem lehet XFCE vagy LXDE graf kornyezettel is telepiteni...mindketto eleg lightos.

2021. nov. 27. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!