Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi értelme van eredeti játékot...

Mi értelme van eredeti játékot venni PC RE? Mikor ingyen lelehet tőlteni?

Figyelt kérdés
2015. júl. 13. 08:48
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Mi értelme a zsömlét meg a parizert kifizetni az ábécében, mikor el is lehet lopni?
2015. júl. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ha jo a jatek, azert hogy tamogasd a fejlesztoket, illetve a hivatalos multiplayer szervereken csak eredeti jatekkal lehet jatszani
2015. júl. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mivel ahogy nézem morális dolgokról felesleges beszélni nálad, egy konkrét ok pl a multi. Tört játékkal azt nem tudsz.
2015. júl. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Álljunk meg egy szóra, a letöltés nem lopás, nem bűn!


Mégis miért érdemes megvenni egy játékot, ha tetszik? Azért, mert akkor támogatod a játék készítőit, az eladásokból látják, hogy tetszik a játék az embereknek, és legközelebb is olyat készítenek majd.


Én úgy fogom fel, mintha a moziban a filmvetítés után kellene fizetni, és csak akkor, ha tetszett a film: letöltöm a játékot, és ha úgy érzem, hogy "hú, ez az x óra klassz időtöltés volt, megér nekem y ezer forintot az élmény", akkor megveszem a játékot, akkor is, ha már végigjátszottam. Ha meg egy óra anyázás után törlöm le, akkor örülök, hogy nem adtam ki utána egy fillért sem, érted...


Más, praktikus okok: nem kell a gépeden tárolni a sok gigányi fájlt, pl. steamről bármikor le tudod tölteni, automatikusan letölti a frissítéseket, nem kell szopni a crackekkel és a vírusokkal, szinkronizálja a mentett állásaidat a gépeid között (pl ha laptopon és asztali gépen is játszol), elmenti az achievementjeidet. Akit bannolnak csalásért, annak újra meg kell vennie a játékot, hogy be tudjon lépni, ez a csalók nagy részét visszatartja.

2015. júl. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"a letöltés nem lopás, nem bűn"


Lopásnak valóban nem lopás, de azért nem is törvénytelen. Nem mondom azt, hogy sosem töltöttem le játékot, mert nem lenne igaz. De én amióta kikoptak a demók, és ráfaragtam pár játékra, semmit nem veszek meg rögtön. Elsősorban kiderül, hogy normálisan fut-e a gépen, másodsorban hogy jó-e. Viszont nem szoktam végigjátszani, műfajtól függően pár órát, és ha tényleg tetszik, akkor már veszem is meg.


Több előnye van. Elsőként nem kell állandóan töltögetned a frissített verziót. Automatikusan frissíti magát, felhőben tárolja a játékállást, használható a multi. Ha más nem steam nyári vagy téli vásáron olyan akciókat kifogni, ami a hülyének is megéri.

2015. júl. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A letöltés Magyarországon NEM bűncselekmény, bármit is mondanak a jogvédők:


2012. évi C. törvény a Büntető Törvénykönyvről, XXXVII. FEJEZET: A SZELLEMI TULAJDONJOG ELLENI BŰNCSELEKMÉNYEK, 385. paragrafus, 5. bekezdés írja:


Nem valósítja meg az (1) bekezdés szerinti bűncselekményt, aki másnak vagy másoknak a szerzői jogról szóló törvény alapján fennálló szerzői vagy ahhoz kapcsolódó jogát vagy jogait többszörözéssel vagy lehívásra történő hozzáférhetővé tétellel sérti meg, feltéve, hogy a cselekmény jövedelemszerzés célját közvetve sem szolgálja.

2015. júl. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Attól még, hogy valami nincs benne a Btk-ban, lehet bűn.
2015. júl. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem "nincs benne", hanem benne van, hogy "nem bűn".


Minden üres adathordozó után jogdíjat fizetünk, amiből pénzt kapnak a szerzők.

A jogvédő szervezetek azért fújják fel ezt az egészet, mert ezzel tisztes(ségtelen) haszonra tesznek szert.


A szellemi tulajdon egy speciális dolog. Attól ha lemásolod, az eredeti nem lesz kevesebb, vagy rosszabb! Akkor lesz rosszabb, ha lemásolod és eladod, így a szerző helyett tőled veszik meg, ezzel megkárosítva őt.

A törvény is ezt rögzíti egyébként.


Sőt, mondok valamit! Ha bármilyen találmányt (ez is a szellemi tulajdon egyik formája) szabadalmaztatnak a világon, azt te otthon magadnak szabadon megépítheted, használhatod. Csak nem adhatod el másoknak. Ez éppúgy nem bűncselekmény. Sőt, még csak nem is holmi kiskapu a törvényeken, hiszen világszerte direkt így lett megalkotva a szellemi tulajdon jogrendszere, hogy ne gátolja az ismeretek szabad terjedését!

2015. júl. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Értem kősz mimdenkinek
2015. júl. 13. 17:25
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen de ott azt írja annak törvénytelen aki feltöri és publikussá teszi a játékot
2015. júl. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!