F. G. Rayer : Elektronikai játékok című könyvben van egy hangmodulátor. Elkészítettem NYÁK-ot, de nem működik. Mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés

Minden stimmel, elvileg van benne egy előerősítő + az erősítős hangszóróm, de a működőképes mikrofon mellett sem akar működni. 4 olyan tranzisztor kell bele, amelyet már nem kapni (ME6002), de helyette mást használtam.

Ez lehet a hiba?

(A bekötés helyes.)



2015. aug. 7. 17:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen, lehet az a baj. Ha más tranzisztort használsz (nyitóirányú, záróírányú, stb., van pár dolog ami be kavarhat), a különbségtől függően lehetséges, hogy át kell alakítani az áramkört is. Néha egy tranzisztorcsere eredményezheti azt, hogy FC helyett FE lesz a jó. Akkor viszont változik rendesen.
2015. aug. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ahelyett BC639 tranzisztorokat használtam.
2015. aug. 13. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!