Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » VGA kártya hiba, ehhez ki ért?

VGA kártya hiba, ehhez ki ért?

Figyelt kérdés

Hali.

Adott egy HIS excalibur radeon 9800 pro 128mb. (talán még a platinum szót is tartalmazza a neve... :-D ) . A nyomtatott áramkörön a GPU alatti oldalon (másik oldal) elpukkant egy ismeretlen alkatrész valószínű túl melege volt már. Egy kis 8 lábú SMD ic szerűség, CP05 jelzéssel a nyákon, az alkatrészen semmilyen jelzés nincs, nyílván a kártya koppintása végett. Kérdezem én nyákon a CP jelzés milyen alkatrész csoportra utal (tranzisztor,fet, stb..) ? Így ember hogy cserélje ki a hibás cuccot?! A másik hogy se a nyákon se az alkatrészen jelzést hogy hogy kell beültetni nem találtam, még hozzá hasonló ép alkatrészen sem.

Bármilyen segítséget szívesen fogadok, jobb kézzel bal váll fölött el megoldást egyenlőre mellőzném :)

Képek: [link]

Nagyított verzió: [link]



2013. jan. 9. 00:06
 1/3 anonim ***** válasza:
itt kérdezd : [link]
2013. jan. 9. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Feca23 válasza:
Üdv. ez egy szabványos soros smd kondenzátor, talán még nekem is van itthol egy pár... Forró levegős forrasztóval könnyen lehet cserélni.
2013. jan. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Szia, értem szabványértékei vannak ezeknek? Ha igen mi az? Üdv
2013. jan. 20. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!