Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A TV-ken hogyan hívják azt a...

A TV-ken hogyan hívják azt a bemenetet, ahova az antennakábelt szokták dugni?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert itt van ez a tv, ami tud DVB-T/C-t is, de a felsorolt csatlakozások ezek:


3,5mm Jack, CI+, HDMI, komponens video, Optikai digitális, SCART, tápkábel, USB, VGA (D-Sub)


[link]



Ezek közül melyik az antennakábel bemenet? Nem kellene koax csatlakozásnak is lenni a felsorolásban? Nem koax csatlakozó a neve annak, amire rádugják az antennát vagy a kábeltv-t?



2015. aug. 20. 22:36
 1/8 anonim válasza:
0%
valószínüleg a ci+
2015. aug. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A CI+-ről én úgy tudom, hogy az a kártyás, kódolt adásokhoz kell, de nem arról jön a TV jel.
2015. aug. 20. 22:41
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Koaxnak-kompozit-antenna csatlakozásnak nevezik-de az edigitálon máshol sem mindig írják ki.Alap felszereltség,nélküle szerintem nem gyártanak tévét.
2015. aug. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Lehet (régen) televíziót csinálni egyetlen csatlakozóval, ami az antennakábel csatlakozása.

Több nem kell, hogy a TV tv-ként működjön.

Ez úgy tűnik annyira alap, hogy Nálad felsorolva sincs.

Egyébként manapság egy F-es csatlakozó kb. 8-9 mm külső menettel, közepén szigetelő és egy lyuk, abba megy a belső ér.

T-C > földi sugárzású és kábel csatornák vétele lehetséges

2015. aug. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A kompozit csatlakozó a (színes)kép+szinkronjeleket továbbítja, hang már (még) nincs benne.

Maximálisan továbbított jelfrekvencia 8 MHz.

Földi sugárzású antennajel max. 800 MHZ.

Müholdas fejről érkezve még magasabb, bár a csatlakozó ugyanaz.

2015. aug. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A tv manuálja RF, antennabemenetként említi. Az oldalsó panelen legfelül található.


[link]

2015. aug. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi, ezek szerint annyira alap, hogy fel sem sorolják, bár szerintem elférne a listában.
2015. aug. 21. 06:44
 8/8 Szirty ***** válasza:

Ha nem volna antenna (RF) bemenet rajta akkor az nem TV készülék lenne, hanem monitor vagy média lejátszó.


Ráadásul ha tud DVB-T/C-t azt nem tudhatná ilyen antenna bemenet nélkül.

Tehát van rajta ilyen bemenet biztosan, még ha nem is sorolták fel.

2015. aug. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!