Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ezek közül az erősítők közül...

Jampi996 kérdése:

Ezek közül az erősítők közül melyik high-end illetve adudiofil?

Figyelt kérdés

denon pma 980r denon pma 1055r denon pma 1060 denon pma 1080r denon pma 1520 denon pma 1560r onkyo a 8650 onkyo a 8670 onkyo a 8690 onkyo a 8780 onkyo a 8850 onkyo a 8870 pioneer a 717 (v) pioneer a 757 pioneer a 777 pioneer a 838 pioneer a 858 pioneer a 878


Ezek a kiszemelt hangfalak melléjük:B&W DM110i B&W 601 s B&W 685 s Dali Concept 1 Dali Zensor 1 Dali Zensor 3 Heco Aleva 200 TC Heco victa II 701 Heco victa prime 702 KEF Q-100 Klipsch rp 160m Klipsch rp 150m Klipsch r 15m Klipsch r 14m Pioneer cs 7070 Wharfadale diamond 10.2 Ezek közül mit mive lehet jól párosítni?


Ha nem éri meg ezek jözül sztereórendszert összerakni, akkor aktív monitor hangfalakkal érdemes foglalkozni?

Durán 100.000 Fat-om volna rá szerintem karácsonyra.


És maradt pénz függvényén ezeket a kábelkt néztem hozzájuk:

Audioquest flx-slip 14/4

Real Cable TDC300F


Klotz MC 5000/Neutrik NYS 3730

Siltech MXT Stockholm

Audioquest Goldengate


Ezek közül mindegyok jó kábel, van amelyik feleslegesen drága?


A lényeg hogy ár/érték arányban a legjobbat hozzam ki belőle.


Hallgatok elektronikus zenét is rockot, jazzt, popot, szóval elég bő a zene palettám.


Legyen szíves, aki tényleg ért hozzá, írjon véleményt!



2015. okt. 24. 22:27
 1/10 A kérdező kommentje:

A lényeg hogy a szettet hasznátan venném. May érték ameddig elmegyek az talán 130.000 ft

Olyan szettet szeretnék összerakni, ami gyönyörűen szól az árhoz képest. Főleg egy 20m2-es szobában használnám, de olykor kisebb házibulikat is ki kellene szolgálnia.

Esetleg a kisebb polcsugárzók mellé érdemes házibulira külön mélynyomót venni?

2015. okt. 24. 22:33
 2/10 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem, hogy laptopon használnám a rendszert. Szükségem lenne egy DAC-ra, a jó hangzás érdekében mindenképp? Csak mert mástnem arra akkor pár hónap után beruháznék.


Ebből egyik kiszemeltem: Cambridge Audio DacMagic 100


Eesetleg ha mindnképp most kell hogy vegyek hozzá DAC-t , ha enélkül nem lehet a rendszert laptoppal összekötni, ez a típus jó lehet, vagy tudtok helyette mást ajánlani?

2015. okt. 24. 22:44
 3/10 A kérdező kommentje:
Egyébként flac mp3 és flac zenéket hallgatok általában. Megéri ennyit költeni rá így is?
2015. okt. 24. 23:12
 4/10 anonim ***** válasza:
Az ,hogy megéri-e neked kell magadban lezongorázni. A hangtechnika ( HI-FI ) sosem tartozott az olcsó hobbyk közé. Neked kell eldönteni, hogy igazából mire is lenne szükséged, ha objektíven nézzük egy bulihangfal sosem lesz jó arra amire te szánnád, az elé nem kell 60e ért DAC de még a magas minőségű rca illetve bekötő kábelek sem. Miért mondom ezt, vegyünk példának 2db Soundking J 212 A -t ezt viheted bátran bulizni nem számít hogy karcolódik a hurcolástól a szövet is sérülhet aztán a cigarettafüst...soha. A másik dolog a minőség, itt kompromisszum kell a pro audio sosem volt erről olyan híres főleg az olcsó kategóriában nem, tehát ezért sem érdemes annyit kiadni rá ha ilyenben gondolkodsz. Persze van másik véglet pl dB Technologies - OPERA széria, csak azt meg is kell fizetni elég rendesen. Tehát bulira soha nem fognám be a kincseket, ezt te se tedd nagy hiba volna. A másik részéről is akkor egy kicsit nagyon sok dobozt látok felsorolva engem mondjuk a Klipsch mindig megfog ilyen téren és mivel látom , hogy elektro zenét is hallgatsz csak ajánlani tudom. A Pioneer cs 7070 kiesős, már rég nem azt a minőséget gyártják mint anno. Persze ezekbe a márkákba nagyon bele lehet ám bonyolódni, mint úgy az erősítőkbe is. Ahány ember annyi féle variáns, ki mivel találkozott miben csalódott, vagy mi számára az etalon. Addig amíg nem sikerül meghallgatnod több sztereó rendszert nem lesz mihez mérned, ki kell alakulnia egy képnek, hogy milyen hangzásra,milyen zenei tartalomra vágysz, és ezt sajna én nem fogom tudni elmondani. Rengeteg és még annál is több készülék van a piacon ebből a legjobbat ? Mint a tűt a szénakazalban esete ugye. Mondanám vásárolj Yamaha erősítőt mert nekem az van, vagy építs magadnak hangfalat mert akár jobb is lehet mint a gyári. Valóban jobb lehet ? Itt az örök kérdés ugye. Nem is tudom, ha most döntenem kéne mit válasszak talán ezek között lenne a megoldás : M-Audio Studiophile CX5, KRK Rokit 5 G3 , ESI aktiv 08 , Sztereós erősítő változat : Harman/Kardon HK 3700 - Klipsch R-26F vagy Klipsch RP-150M esetleg használtan körülnézni ( avx.hu adás - vétel) RCA összekötő kábelnek Klotz MC 5000, hangfalkábelnek pedig KLOTZ 225 vagy Bespeco FLEX 250. Mindenképp gondold át többször is, lehetőség szerint media markt hifi részleg, vagy ahol van bemutatóterem hallgass meg pár rendszert saját lemezekkel - zenével. Üdv. N.
2015. okt. 25. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors választ.

Viszont régi erősítőkben gondolkozom inkább, mert jobb minőséget ki lehet fogni jóval olcsóbban, mint amennyibe a h/k 3700 kerül.


Az aktív hangfalak ajánlását köszönöm. A KRK-t néztem én is köszi.


Amúgy inkább normális igényes zenehallgatásról lenne szó, mint házibuliról. Az is csak szűkkörű beltéri bulikra lenne.

2015. okt. 25. 10:31
 6/10 anonim ***** válasza:

Milyen erősítőteljesítményben gondolkodsz max ?


[link]


[link]

Ez is igen jó vételnek tűnik még.


Hangfalak:


[link]


[link]


[link]


Utóbbi sem rossz csak az érzékenysége nem tetszetős annyira, hirtelen ezeket találtam. Üdv. N

2015. okt. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

egy 20 m2-es szobába kellene, amin néha menne a hangos zenehallgatás is, és néha elő lenne véve mini házibulikhoz. Durván max 120.000 Ft-om volna a hangfal, kábel, erősítőre együtt.


Perszeaz egéz szett használtan lenne beszerezve.


Így nem tudom mekkora erősítő teljesítmény kellene.


Plusz nem tudom, hogy kell-e a DAC a laptop mellé, ert arról lesznek a hangfalalk hajtva

2015. okt. 25. 13:01
 8/10 anonim ***** válasza:

"Klotz MC 5000/Neutrik NYS 3730" - Ezt a párosítást kizárja, hogy a csatlakozó törésgátlójába nem fűzhető bele.

(Amúgy miért szimmetrikus jeltovábbításra való kábelt használnál?)

2015. okt. 26. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Csak jó véeményeket olvastam róla ár/érték arányba
2015. okt. 26. 14:19
 10/10 anonim ***** válasza:
Végfoknak én ajánlanám az ALESIS RA-150 -et,amerikai stúdió célra kifejlesztett erősítő hangszínszabályzó nélkül,ez újonnan max 60 ezer ft. ,ezt egy az egyben kötheted laptopra,nekem asztali PC-re van téve.Én ehhez vettem egy régi JVC hifi hangfalpárt (sajnos nem kapható már ilyen újonnan)jófogás-on vettem amúgy kompletten 6 ezer forintért (JVC SP-D452 a hangfalak típusa),a hangfalakat szétszedtem és átkábeleztem 2X1,5m2-re a belsőt,és 2X 2,5m2 átmérőjű megy összekötőnek, a jelkábelek azok inakustik RCA autó hifi kábelek,ezek szinte örök életűek.
2015. okt. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!