Amatőr fotósnak ebben a kategóriában mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Még főiskolás diák vagyok, de szeretnék idővel komolyabb (hivatásos) fotóssá fejlődni. Reklám, tájfotó, absztrakt, sport minden érdekel nagyon régen. Jelenleg egy fujifilm s1500-am van és úgy érzem már egy hónap után kezdem kinőni.

A zoomtartományát, képminőségét. érzékenységét tekintve is. Szinte már csak Manuális módban használom.

Szeretnék egy két éven belül beruházni egy gépbe ami közepes/jó képminőséggel rendelkezik.Az se lenne rossz ha a vázat nem kellene hamar lecserélnem. Tájfotóhoz (+éjszakai városfotókhoz), koncertfotókhoz, HDR-hez, portrékhoz kellene. Ezekben vagyok otthon inkább.

Előreláthatólag 150-200 ezer Ft lesz az amit ennyi idő alatt ebből a célból megtudok spórolni.

Tamron-sigma obikkal/használt objektív vásárlással kapcsolatban is érdekelnének vélemények. Érdemes használtan/olcsón obit venni? Mire számíthatok pl: egy tamron zoom/ széleslátókörű obitól?

Belépő szintben gondolkodjatok, ha kérhetem, mert amíg nem dolgozok nem biztos hogy lesz 600 ezrem egy vázra :D

Canon-EOS 400-500-550, Nikon D3000,Pentax K-X, Sony alpha sorozat. Ezeket néztem.


2010. márc. 21. 22:20
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
sony ericsson w200i
2010. márc. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ehe-ehe
2010. márc. 21. 23:11
 3/9 anonim ***** válasza:
há mé? tök jó képet csinál myvipre
2010. márc. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
én is nemrég vettem egy dslr t pénzhiány miatt megkellett gondolni eléggé, mondjuk nekem nem volt maradék objektívem sehonnan én Olympus E-520 at vettem ven benne minden ami a nagyokba beépített stabilizátor élőkép minden, csak nem olyan neves, 140 körül lehet venni 2 objektívvel 14-42 40-150 de ha még a maradékból veszel egy profi obit hozzá szerintem ár értékben megéri, ha később viszont kiterjedt ipart kaarsz építeni a gépedhez akkor inkább canon vagy nikon mert rengetek használt cucc van hozzájuk meg nem használt is árban azért drágább meg kell hagyni
2010. márc. 22. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Utánanéztem a tegnapi nap folyamán, ezek tetszenek:


[link]


[link]


[link] + valami tamron/sigma objektív, vagy használt obi


[link]


[link]


[link]

2010. márc. 22. 13:39
 6/9 anonim ***** válasza:
megmondom mit tegyél: vegyél használtan egy jó állapotú Canon EOS 40D-t. 120K ért már tudsz. Ez félprofi gép, ki fog szolgálni előreláthatólag 3 évig. Ezután építsd fel az obi parkodat. Ha ezt akarod csinálni, baromság kis gépekkel kezdeni, mert nincs bennük pl. MLU, ami telék használatakor sokszor elengedhetetlen. Vagy a müanyag váz rontja az érzést, nem csepp és porálló, nincs külső vaku csatlakoztatási lehetőség, stb. Ezekre érdemes figyelni, mert csapdába eshetsz, és 1 év múlva el kell majd adnod a gépet pont az ilyen "apróságok" miatt. Sony A200-am van, és már megfordult a fejemben a Canonra való átállás, vagy egy nagyobb (A700) gép beszerzése. Obik terén lassan haladj, ne akarj egyszerre mindent, törekedj a jó obikra. Pl a canonnál nagyon olcsó és jó is a fix 50 1.8-asa. Ott ez egyik profi olcsó obi is a 70-200 f4-es, amit veszik mint a cukrot. Szal ha döntesz és veszel, és nem jó, utána már nagyon kell variálni adni/venni a jó megtalálásához. Tapasztalatból mondom ezeket a dolgokat, remélem segítenek.
2010. márc. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Canon EOS széria elég szimpatikus volt alapból is.

Lehet hogy gyűjtök inkább még egy kicsit majd és veszek egy új vázat a középkategóriában

2010. márc. 22. 23:33
 8/9 A kérdező kommentje:
Amúgy érdekelne, hogy a hivatásosok között mindenki ilyen bazi drága gépekkel nyomul-e. Vagy van akinek csak a középkategóriára telik és ezzel doglozik? Kíváncsi lennék, hogy a hivatásos fotós társadalom mennyire golyózza ki a "gagyival nyomuló" versenytársakat. Amikor fotóztam egy focimeccsen csomó " szegény gyerek de sz@r géppel mászkál" tekintetet kaptam :D
2010. márc. 22. 23:38
 9/9 anonim ***** válasza:
a hivatásosok gondolom profi gépekkel nyomulnak mivel ebből keresik a pénzt és mint ilyen befektetés a felszerelés ami megtérül jobb esetben, de ha csak hobbyból fotózgatsz csak megy a pénz nem jön semmi, ugyhogy nem kell a legprofibb dolog elsőre
2010. márc. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!