Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Lefagy az asztali számítógépem...

Lefagy az asztali számítógépem, mostanában egyre gyakrabban, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mostanában egyre gyakrabban csinálja azt a gépem hogy használattól függetlenül, tehát ha pl semmit nem csinálok vele (nem játszok, nem filmezek semmi), ha játszok stb akkor is fogja magát és teljesen lefagy. Ez alatt azt értem hogy billentyűzet, egér, monitor, hang minden lekapcsolódik a gépről, a monitoron meg lefagy a kép, illetve a hang is beakad. Semmi mást nem lehet vele csinálni, csak újraindítani, ami után feljön az üzenet hogy a számítógép nem megfelelően kapcsolt ki stb normál módu indítás blabla. Na most ezt mi okozhatja? Miután megvettem a gépet rögtön volt vele baj, nevezetesen miután bekapcsoltam nem volt hajlandó normálisan elindulni, azaz boot képernyő minden megvolt, és amikor már az asztalt kellett volna betöltenie egyszerűen nem csinált semmit csak fekete képet adott. Többszöri újraindítás után ez megoldódott, de egy idő után ez is egyre gyakrabban fordult elő, így elvittem a boltba ahol vettem, ők azt mondták egyszer sem jött elő a hiba (na persze...), majd közölték hogy azért raktak rá egy másik BIOS-t... Ezek után jó lett a gép ezt leszámítva, de ez eddig csak kb havonta egyszer jött elő. Mit tegyek? Ötletek?

2015. dec. 3. 19:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezer oka lehet. Érdemes lenne lefuttatnod egy memória tesztet. (Google, Memtest, hagyd ott egy napra...) Ha a RAM-ok hibátlanok, akkor a tápegységnél folytatnám a keresést. Utána alaplap (púpos kondik keresése). Aztán CPU.
2015. dec. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Nuclear_Titanium válasza:

Én velem is nemrég ez volt.. De nem nagyon szerettem volna belenyúlkálni a gépbe.

Nekem bevált ez a módszer:

-CCleaner lefuttatása

-Felesleges programok törlése (FONTOS!)


De lehet az is, hogy a gép a hibája, ezt arra értem, hogy a játékot a gép nem nagyon bírja. Ezt egyszerűen tudod orvosolni: grafika lentebbállítása.


Ja, és a gépet nem nagyon jó csak úgy "lekapcsolni" (hosszan bekapcs gomb), mivel olyankor sokminden autómatikusan leállítódik, így a belső cuccok a gépbe meghibásodhatnak, ezért nem ajánlom.

2015. dec. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!