Minden HDMI kábel egyforma?

Figyelt kérdés

Üdv, szeretnék venni a tv-hez egy HDMI kábelt, hogy a laptoppal össze tudjam kötni, viszont most nem vagyok a tv közelében, így nem tudom megnézni, hogy milyen a csatlakozója. Kérdésem:

Mindegyiknek egyfrma a csatlakozója, vagy van külön mondjuk LG tévéhez meg Samsunghoz, stb...?

Köszi előre is! :)



2015. dec. 17. 10:07
 1/3 anonim ***** válasza:
A HDMI szabvany, gyartofuggetlen. Letezik ugyan mini HDMI, de az inkabb csak telefonokon, tableteken.
2015. dec. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez a 3 létezik: Teljes méretű, Mini és Micro


[link]


Technikailag ugyanazt tudja mindhárom, igazából csak a csatlakozót kicsinyítették le, hogy telefonokon, fényképezőgépeken jobban elférjen, a kábel is ugyanaz.


TV-n biztos, hogy teljes méretű van, laptopon is általában az van (még egyet sem láttam amin ne az lenne).


Hasonlítsd össze a laptopon lévő USB-vel. Ha szélesebb a dugalj mint egy teljes méretű USB dugalj, akkor az egy teljes méretű HDMI.


Teljes méretű HDMI laptopon:

[link]

2015. dec. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Tehát akkor ha veszek egy nem mini HDMI kábelt, akkor az jó lesz a laptophoz és a tv-hez is. Köszönöm! :)
2015. dec. 17. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!