A hangfalam mindig gerjed, búg, állítólag azért, mert a konnektor nincs földelve. Tényleg ez lehet az oka? Ha igen, mit tudok vele csinálni, hogy ne búgjon, meg pattogjon?

Figyelt kérdés

Sok hangfalat próbáltam, de mind ezt csinálja.

Egyik konnektorban sincs földelés, csak a villanybojler, a radiátorok és a fürdőkád van földelve.



2015. dec. 25. 15:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem a hangfalad a hibás, hanem az erősítőd!
2015. dec. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De hát nehéz elhinni, hogy minden erősítő rossz. Mint írtam sok hangfalat próbáltam, mindet másik erősítővel. A villanyszerelő ismerősöm szerint a földelés hiánya zavarja.
2015. dec. 25. 15:34
 3/6 anonim ***** válasza:
A villanyász nyilván csak ebben gondolkodik: nincs földelés tehát szar. Pedig máshol van a gond, pláne ha minden pattog (??) Földeletlen hifi rendszerek milliói muzsikálnak a világon búgás nélkül.
2015. dec. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A legtöbb erősítőnek még a hálózati kábele sem tartalmaz földelő eret! Mégsem búg!

Különbséget kellene már tenni a gerjedés és a búgás között! A hangfal meg nem tud "gerjedni" csak az erősítő, de a gerjedést meg nem a földelés hiánya okozza!

2015. dec. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Joe.38 ***** válasza:
Én erősítőm nem.is.rendelkezik a dugalja földeléssel.
2015. dec. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ha nagyon közel van pl. a telefonodhoz

vagy más "sugárzó" eszközhöz akkor elkezd gerjedni...

Ha fel van tekerve a hang bementi kábel akkor is szokott(mert úgy viselkedik mint egy transzformátor és elektromos teret hoz létre és az megzavarja az erősítőt )

2016. jan. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!