Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A hagyományos TV-hez kaptam...

A hagyományos TV-hez kaptam egy Haumax jelátalakítót a digitális adás vételéhez. A Pendriveot rá lehet dugni, de sehol nem látom hogy a pendrive on lévő filmek megjelennének?

Figyelt kérdés
2015. dec. 26. 17:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha valamely szolgáltatótól kaptad, akkor nagy valószínűség szerint le van tiltva a funkció.


Ha boltban vásároltad és nem szolgáltatás részeként, előfordulhat, hogy régebbi szoftver van rajta. Keress újabbat és frissítsd.

2015. dec. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
próbálj ki tobb formátumot, mert lehet hogy csak avit, vagy mkvt vagy mást játszik csak le
2015. dec. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szolgáltatótól kaptam. Hogy lehet feloldani a funkciót? Nem tudom kipróbálni, mert nem is tudom hová kellene kapcsolnom, hogy a pendrive tartalom jelenjen meg.
2015. dec. 26. 20:05
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha a menüben nincs a pendrive tartalmára vonatkozó menüpont, akkor nem fogod tudni rávenni a ketyerét. A szolgáltató szándékosan tiltja le az ilyen funkciókat.


Az STB-k hardvere arra készül, hogy a tunerén keresztül vett műsort átalakítsa, hogy tudd nézni a tévéden. Az utóbbi években, hogy az ilyen ketyerék kelendőbbek legyenek, a gyártók belegányoltak egy halom olyan funkciót (médialejátszó, böngésző, Youtube stb.) amik szemben a készülék alapfunkciójával, melyben jelentős változás nem történik, folyamatos fejlesztést igényelne. (Gondolj csak bele, hogy 5 éve még általában Xvid AVI-t néztünk, ma meg már a HD filmek miatt áttértünk az MKV-ra. Vagy, hogy a Youtube 5 éve még Flash alapú volt, ma meg HTML5, de volt közötte MP4 is.)


Ugyanakkor ezt a támogatást a gyártók általában 1 évnél tovább nem biztosítják, miközben a ketyere lehet még 10 év múlva is nálad lesz. Így a szolgáltató, annak elkerülésére, hogy az előfizetők azzal keressék meg, hogy nem tudják lejátszani az MKV-t az STB-n, inkább letiltják a kiegészítő funkciókat és így csak az alapfunkcióját látja el, aztán ha az nem megy, az már tényleg szolgáltatói probléma.

2015. dec. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Így viszont meg úgyis másik TV-t kell vennem,mert nem fogom folyton széthúzni, meg összerakni, valahányszor filmet akarok nézni.
2015. dec. 27. 00:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!