Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Zenehallgatásra/filmnézésre...

Zenehallgatásra/filmnézésre érdemes otthonra stúdió monitor venni?

Figyelt kérdés
Szeretnék valami normális hangrendszert itthonra. Jelenleg két JBL LSR305 -es monitorban gondolkodok. Van valakinek róla tapasztalata?

2016. jan. 15. 14:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Én is studiomonitort használok, igaz csak 3"-os mélysugárzóval. Szerintem az 5" már bőven ad elég basszust egy kisebb szobába. (Nekem a 3" sem kevés). Természetesen gép előtt ülve tökéletes, de ugye itt nem az a cél, hogy a másik szobában is hangos legyen :D

Ha inkább a minőség érdekel mint a hangerő, és van rá annyi felesleges pénzed, akkor nyugodtan :)


Prohardver.hu-n foglalkoznak hangminőségi kérdésekkel, ott jobban meg tudják mondani, hogy mennyi pénzért mit érdemes venni :)

2016. jan. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És te milyen hangkártyát használsz a monitoraidhoz? Vagy, hogy van összeállítva a rendszered?
2016. jan. 15. 14:32
 3/7 anonim ***** válasza:
[link] Ez sem tűnik rossznak.
2016. jan. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
JBL LSR305-öt hallottam már, árkategóriájában szerintem verhetetlen. :-) Hangkártyára mennyit szánsz kb.?
2016. jan. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hangkártyátra annyit költenék amennyit szükséges. Tehát például nem akarok több 100.000-ért venni egy hangkártyát egy ~100.000 forintos monitor párhoz, mert az szerintem nem reális. :) Az árkategóriákkal meg nem igazán vagyok tisztában hangkártyák terén. Ha tudnál ajánlani különböző árkategóriákban hangkártyákat az említett monitorokhoz, azt megköszönném. Szóval ilyen ~30.000-40.000 forint és környékén. :)
2016. jan. 16. 15:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Ennyi pénzért már bőven van választék. Amit én ajánlok az a Steinberg UR22 MKII. Ami egyedülálló a többi hangkártyához képest, hogy van rajta kimeneti hangerőszabályzó, így nem kell állandóan a hangfalak hátulján tekergetni a hangerőt. (ha a gépen húzod le digitálisan, romlik a bitfelbontás = csökken a dinamika, zajos lesz ) Természetesen vannak olcsóbb megoldások, pl Lexicon Studio Alpha, 20.000Ft környékén, vagy Focusrite Scarlett Solo/Steinberg UR12 30.000Ft környékén. Utóbbi háromhoz célszerű még beszerezni egy passzív hangerőszabályzót, pl. JBL Nano Patch+, de ez +20.000Ft.
2016. jan. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amiket az előbb linkeltem elég komoly stúdió kártyák, körbenéztem a kicsit kommerszebb kategóriában, 25.000Ft környékén van a Creative Sound Blaster X-Fi HD, ezen van hangerőszabályzó is. Ha nincs szükséged kiváló minőségű, alacsony zajú mikrofon bemenetre stúdió szintű felvételhez, szerintem ez is bőven elég.
2016. jan. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!