Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen rajzprogram lenne jó a...

Milyen rajzprogram lenne jó a digitális rajztáblámhoz?

Figyelt kérdés
Vettem egy Huion 1060 PRO rajztáblát. Tök jól működik, de úgy tűnik a rajzprogram amit használok (Gimp 2.8) nem "ismeri fel" a különböző nyomási szinteket. Be lehet ezt valahogy állítani, hogy direkt olyan program kell, ami tud ezzel mit kezdeni. (A teszten teljesen jól működnek a szintek.)

2016. jan. 29. 14:30
 1/2 anonim válasza:

Szia!


Nekem Wacom Bamboo-m van, gimp 2.8-al tökéletesen működik már, ám volt egy időszak, amikor a gimp indításakor már csatlakoztatva kellett legyen az eszköz és a digit. táblával navigálva indítottam el :).


Nem árt az általános beállításokban megkeresned a beviteli eszközöket sem. (Szerkesztés - Beállítások - Bemeneti Eszközök fület lenyitod, bemeneti eszközök - Elérhető vezérlők között keresd meg a digit. táblát, kis nyílra nyomj rá, hogy átrakja az aktívak közé...)


Gyors meglestem az ecsetbeállításokat (ahol a méretét szabályozhatod), találsz ott olyat, hogy "Ecsetdinamika". Nekem Pressure Opacity-re van állítva (furcsa, hogy nem magyarították le ezt, holott magyarnyelvű a telepített verzióm :) ) mellette van egy kis gomb ami egy ceruzát és egy lapot ábrázol. Megnyomása után megjelenik egy kis ablak, nálam "kapcsolótáblával" (ez a lenyíló menüvel állítható) ott be van pipálva a Nyomás - Átlátszóság metszésénél lévő rublika.


Ha nem oldja meg a problémádat, akkor próbáld ki a következő szoftverek valamelyikét: Photoshop; Krita; MyPaint; PictBear stb.


Krita kapásból gond nélkül kezelte a rajztáblámat (csak rajzolni nem tudok), Photoshop-ot évek óta nem használok (ráadásul nem ingyenes, 30 napos próba rendelkezésre állt, amikor utoljára néztem... azóta nincs tudomásom róla)... a többiről túl sok ismeretem nincs.

Talán még Corel Draw megérhet egy próbát.


Ha mangát akarsz rajzolni, ahhoz vannak specifikus szoftverek, ebben nem tudok segíteni.

2016. jan. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Paint Tool Sai vagy Photoshop.
2016. jan. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!