Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mennyire passzolna egy 200as...

Mennyire passzolna egy 200as erőlködőhöz egy 500as láda?

Figyelt kérdés

Szóval van egy autós erősítőm ami híd üzemmódban kb 180-200wattot tud leadni RMS-ben.

Kérdésem, hogy mennyire passzolna hozzá egy 500Rms teljesítményű nyomó? Nyilván nem tudná kihajtani rendesen, de gondolom jobban szólna mint egy 200as nyomóval. Nem?:)


2016. jan. 30. 15:48
 1/10 dirtboy ***** válasza:

az attól függ milyen érzékenységű a nyomó,milyen ládában van.

egy 500W TERHELHETŐSÉGŰ /nem teljesítményű/ nyomótól simán lehet hangosabb egy 250-300W terhelhetőségű de jóval érzékenyebb nyomó.

vagy éppen zárttól sokkal hangosabb ugyan az nyomó reflex ládában.


milyen erősítőd van? márkát és típust írj

2016. jan. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Phantom tsa 2.65 és egy mac 500/1000 reflex ládát akarok hozzá.
2016. jan. 30. 16:39
 3/10 dirtboy ***** válasza:

Nem vagyok benne biztos hogy tetszeni fog vele.

Erre az erőre max egy érzékeny,kis MMS értékű 25cm-es nyomót tennék reflex ládával.

RMS ben nem képes az az erő 180-200W-ra.

30A biztosíték,mivel hidalva lesz így ki lesz használva teljesen mert 2ohm stabil és annyin fog menni.

puszta fizika.

13,8V értéknél 30A áramfelvételnél produkálna kb 250W-ot.

A/B osztályú erő ami azt jelenti hogy jó esetben 60% hatásfoka van,így jött ki a 250W ami egy maximális érték.

RMS az kb ennek a fele,tehát 125W.

Nem egy színvonalas gyártó szóval ki tudja hogy egyébként mennyi a maximális áramfelvétele,lehet csak 20A körül bír felvenni és a többi paramétere is gyenge lehet.


Én hallottam már blau gta 460 erőről szólni érzékeny nyomót,dld 500-at,lomha,egyszerűen lomha,dinamikátlan.

Van akinek így jó,elégedett vele de aki igényesebb a zenére azt zavarja.


Nekem még első mély szekcióm magnat rx44 és dld 500kombó volt,itt már volt jobban dinamika de nem volt még ez sem az igazi,igaz ebben nagy szerepet játszott a gagyi dld nyomó is.

Még a régebbi sárga membrános /aramid szálas/ audio system radion 12 már sokkal jobb volt vele.


Ha maradsz ennél az erőnél akkor egy kis nyomót nézz hozzá mert nem fogja bírni a nagy membránt kellő dinamikával mozgati,csak lengetni fogja mint szél a budi ajtót.

2016. jan. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Aha. De gondolom kárt nem okoz az erősítőben hogyha mégis ekkora nyomót hajtanék vele. Nem?
2016. jan. 30. 18:30
 5/10 A kérdező kommentje:
Illetve maximum mekkora RMS teljesítményű ládát vennél ekkora erősítőhöz?
2016. jan. 30. 19:17
 6/10 dirtboy ***** válasza:

tisztázzuk a dolgot mert látom nem világos.

a nyomó passzív alkatrész,abban van egy tekercs ami egy bizonyos teljesítmény felett leég,tehát akár egy hosszabbító a túl sok áramot nem viseli el,felmelegszik és szétég.

tehát a hangszórókra írt Watt érték azt jelenti hogy mekkora teljesítményt bír elviselni károsodás nélkül,ez az RMS érték.

szó sincs teljesítményről,nincs teljesítménye.

teljesítménye erősítőnek van.


másik dolog hogy kérdezed nem lesz e baja.

már mért lenne?

attól hogy egy nyomó elvisel 500W-ot attól még nem jelenti azt hogy nem szólal meg akár 1W-tól is,vagy hogy nem hajtható hosszú távon akár 5Wal is.

gondoljuk csak bele hogy egy erősítő rms értéke sem állandó érték,hangerővel is szabályzod,nyilván ha halkan hallgatod akkor minimális teljesítményt ad az erősítő.


szóval nem kell itt meg ilyen miatt aggódni hogy bármi baja lehetne attól hogy nagyobb W-szám van a hangszórón mint az erősítőn.

az impedancia stimmeljen,ott tud galiba lenni ha alulilleszted,de 1db 4ohm os nyomóval hidalva sem tudod azt az erősítőt alul illeszteni mert 2ohm stabil.

2016. jan. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Értem én, hogy mit mondasz, akkor máshogy teszem fel a kérdést. Körülbelül mekkora watt értékű mélyet érdemes néznem, amit kitud az erősítő hajtani, illetve a tekercs nem károsodik. Tipp esetleg?
2016. jan. 30. 19:46
 8/10 dirtboy ***** válasza:

már megint a wattok,

írok már neked erre is mert látom rabja vagy ennek az értéknek.

120W tól felfelé mehet nyugodtan

inkább típust írok,mint mondtam valami olyan kell ami könnyen hajtható,kis MMS /mozgó tömeg/ értékű.

pl alpine sbe-1022 br,gladen m 10 br vagy focal 25a1 bár focalt rakni ilyen erősítő után az autóhifi megerőszakolása értékű.

2016. jan. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Úgyveszem észre hogy "kaffogás" nélkül nem tudsz normálisan válaszolni. Én normálisan kérdeztem, attól hogy nem vágom ""annyira" a témát mint te, lehetett volna kicsit szolidabban is. Na de mindegy :) szép estét!
2016. jan. 30. 21:28
 10/10 dirtboy ***** válasza:
elnézést ha nyers voltam,nincs bajom veled,ilyen napom van
2016. jan. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!