Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mitől jelenhettek meg rózsaszí...

Mitől jelenhettek meg rózsaszín és zöld csíkok az LCD monitoromon?

Figyelt kérdés

Reggel semmi baja sem volt, aztán az előbb újra bekapcsoltam és sok apró, vízszintes zöld és rózsaszín csík jelent meg rajta. Csak két rózsaszín volt, ami az egész monitort átérte, a többi pedig nagyjából 1-2 cm hosszúságú volt. Először azokon a helyeken jelentek meg, ahol a legsötétebb színeket kell megjelenítenie.

Miután a konnektorból kihúztam és visszadugtam a csatlakozóját, a csíkok eltűntek és azóta probléma nélkül működik.

Mitől fordulhatott ez elő? Valami nagy problémát jelezhet? A válaszokat előre is köszönöm!



#zöld #LCD monitor #rózsaszín csík
2016. febr. 25. 11:28
 1/3 Trafó1 ***** válasza:
LCD tv-n láttam függőleges csíkokat, vízzel mosták a képernyőt és kontaktos lett, azóta is olyan, hogy törne el a keze az épeszűnek.
2016. febr. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A port víz nélkül kell letörölgetni, nagytakarításnál vigyázzatok.
2016. febr. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Ha komoly hiba lenne, akkor mindig ugyanott, ugyanolyan színű és az egész LCD-t átérő csík keletkezne.

Javítottam a TV-m - persze az LCD-t szétszedve, hisz a szalmafénycsöveket cseréltem LED szalagra. Aztán óvatlanul addig törölgettem a displayt, mig statikus töltés ugrott át az egyik függőleges meghajtó CMOS tranzisztorra. Az persze kinyiffant, ami csak a teljes összerakás és próba után derült ki. Ez már nem javítható. Szép kék színű csík van a képen, ami akkor virít, ha feketét szeretne mutatni a kép. :(

2016. febr. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!