Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 5.1 Hangfalrendszert hogyan...

5.1 Hangfalrendszert hogyan kössem rá a tv-mre?

Figyelt kérdés

Rendeltem netről egy 5.1-es hangrendszert amit a tvhez és a laptopomhoz szeretnék használni, csak az egyetlen gond hogy nem tudom hogyan lenne a jobb hangzás szempontjából.


Arra gondoltam hogy úgy kötném rá hogy nem jack dugót kábellel hanem két rca-val és úgy helyezném el a hangfalakat hogy a centert és a mélynyomót középre a tv alá és fölé, a két első hangfalat a szoba jobb és bal falához úgy hogy egymás felé nézzenek, a két hátsót meg hátra ahova kell. Szerintetek ez így jó lenne? Vagy jack dugóssal kössem rá aminél a tv nem szól, és rendezem el a hangfalakat úgy ahogy a papírjában van?



2016. márc. 7. 10:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Próbáld ki az összes lehetőséget és döntsd el magad hogy NEKED melyik jobb.
2016. márc. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Osynho ***** válasza:
Konkrét típusokat írj. A tv adás döntő többségben nem 5.1-es, ahogy laptopon sincs 5.1 kimenet. Ha van digitális kimenet a notin, akkor megoldható, kérdés, olyan van-e a hangcuccon.
2016. márc. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nincs digitálisom, a tv-m egy kisképernyős kb 13 éves orion tv, a hangfal meg serioux ht 5100c. A hangfalon csak rca csatik vannak, a tv-n meg két rca bemenetet meg két rca kimenet és egy 3,5-ös jack kimenet
2016. márc. 7. 11:16
 4/8 A kérdező kommentje:
A térhangzás nem igazán érdekel, csak a hangminőség, fáj a fülem ( nagyon szúr ) ha csak a tv-t hannlgatom, aminek nincs mélyhangja.. az előző hangfalam csak 2.1 volt az csak levolt rakva a tv mellé.
2016. márc. 7. 11:19
 5/8 Osynho ***** válasza:
Ez is csak sztereóban fog szólni. :/
2016. márc. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem lesz 5.1-es hangzása de fog szólni minden hangszórója
2016. márc. 7. 13:27
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem fog szólni, mitől szólna.

Csak sztereó jelet fogsz ráküldeni, a két első hangszóró és a mélyláda fog szólni, a többi csöndben lesz.

Laptop ha újabb, akkor az tudhat 5.1-et analóg üzemmódban, de valószínűleg egy usb-s 5.1-es hangkártya kelleni fog oda is, hogy életre tudd kelteni az összes hangfalat.

A tv adás hiába jön 5.1-ben, semmit nem érsz vele, ha nincs valami, ami fel tudja dolgozni a jelet. Itt csak sima sztereó lesz, ennyiért egy Logitech 2.1-es rendszerrel ezerszer jobban jártál volna.

2016. márc. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ami előtte volt orion annál is szólt mind a 6 hangszórója, meg haveroknál is szólt szintén ahol rákötöttük a haver hangfalára a laptopom
2016. márc. 7. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!