Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 8ohm-os AV erősítőre 6ohm-os...

8ohm-os AV erősítőre 6ohm-os hangfalak használhatóak?

Figyelt kérdés
Üdv! H/K AVR 255 erősítőt szereztem be aminél a hangfal csatlakozásnál 8 ohm van írva, de a meglévő hangfal set mind 6 ohm-os, lehet ebből gond? Az erősítő magyar leírásában nem térnek ki sehol, hogy pontosan mekkora ohm-os hangfalakat lehet használni.. Vennem kell új hangfalakat vagy meg lehet oldani valami ic vagy ellenállással hogy 8 ohm-ak legyenek a hangszórók, vagy nem lesz gond használhatom így a rendszert? Köszönöm előre is a segítséget!
2016. márc. 18. 18:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
A végfok nem szereti az alacsonyabb impedanciát, de ha nem hajtod nagyon, akkor később fog leégni. Ha van benne rövidzár védelem, akkor majd lekapcsol ha nem bírja már.
2016. márc. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
74%
Helló nem kötheted rá mivel leéghetnek a végfokok 8 ohm-nál semmiképp nem lehet kisseb ha nagyobb az nem probléma nem a legjobb megoldás de köss rá egy kimenetre két hangfalat soros kötéssel akkor összeadodik az Ohm és 12 lesz. Bár igyse a megfelelő mivel nemlesz stereo mivel mindkét hangfalon ugyan az a hang fog kijönni bár ez egy megoldás igy lehet használni ez az egyik lehetőség.Vagy cseréld el 8 ohmos hangfalakra ez a két megoldás van remélem tudtam segiteni.
2016. márc. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Esetleg tud valaki még segíteni abban, hogy van e valami ic ellenállás stb nem értek hozzá :) ha bekötném minden hangszóró vezetékébe és megemelném az omh 6 ról 8- ra , hogy van e ilyen lehetőség vagy hülyeségeket írok.. köszi!
2016. márc. 18. 19:12
 4/19 Szirty ***** válasza:

Köthetsz éppen 2 ohmos ellenállást sorba a hangfalakkal, (megfelelő teljesítményűt).

Azzal az erősítőnek megfelelő lesz az eredő, de az ellenálláson az erősítő kimenő teljesítményének egy része el fog veszni.

2016. márc. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Fent emlitetem hogy nem lehet esetleg ha a hangfalba cserélsz hangváltót de ez komplikált úgyhogy nem lehet:)
2016. márc. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Alakul ez hátha a végén nem kell vennem új hangfalakat.. :) Szirty amit írtál az úgy kell elképzelni, hogy kel keresnem 2 ohm ellenállást ami bírja az erősítő által leadott teljesítményt ( watt ) és ha bekötöm akkor használhatom biztonságosan a hangfalakat, a teljesítmény romlást értem nem baj ha gyengében fog szólni csak ne legyen baja az erősítőnek. Köszönöm!
2016. márc. 18. 19:25
 7/19 anonim ***** válasza:
2016. márc. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket, már csak meg kel keresnem, hogy kell bekötni a hangszórókba vagy elé a vezetékbe ezt az ellenállást, meg annyit néztem hogy ezek azért hőt is termelnek érdemes egy hűtőbordára rárettenni, köszönöm mindenkinek a segítségét!
2016. márc. 19. 03:41
 9/19 Szirty ***** válasza:

Indulj ki az alábbiakból:


Ha jól számolom, akkor ideális esetet feltételezve a 2 Ohm-os ellenálláson 12.5 Watt teljesítmény fog hővé alakulni ha az erősítő egy csatornájának maximális (RMS) kimenő teljesítménye 50W.

Ennyivel kevesebb jut majd a 6 Ohm-os hangszóróra, tehát 50W helyett kb 37.5W.


Ezt a teljes kivezérlésre (hangerőre) kell érteni és színuszos jelre. Vagyis kb a legrosszabb esetre.

Tehát szerintem egy kb 20W-os, de inkább nagyobb teljesítménytűrésű ellenállást szerez be.

A #7-es válaszoló linkjén látható 100W-os típus már bőven jó. Számíthatsz melegedésre, ami normál hangerőn nem lesz jelentős. Ha lehet, a hűtőfelület nem árt neki.

2016. márc. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
A linkelt ellenállás jó hőtűrő képességű, erre az igénybevételre nem muszáj külön borda, csak ne legyen zárt dobozban. A függőleges elhelyezés a legoptimálisabb.
2016. márc. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!