Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 8ohm-os AV erősítőre 6ohm-os...

8ohm-os AV erősítőre 6ohm-os hangfalak használhatóak?

Figyelt kérdés
Üdv! H/K AVR 255 erősítőt szereztem be aminél a hangfal csatlakozásnál 8 ohm van írva, de a meglévő hangfal set mind 6 ohm-os, lehet ebből gond? Az erősítő magyar leírásában nem térnek ki sehol, hogy pontosan mekkora ohm-os hangfalakat lehet használni.. Vennem kell új hangfalakat vagy meg lehet oldani valami ic vagy ellenállással hogy 8 ohm-ak legyenek a hangszórók, vagy nem lesz gond használhatom így a rendszert? Köszönöm előre is a segítséget!
2016. márc. 18. 18:55
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Hát nagyon köszönöm, a segítséget, nem is gondoltam volna hogy ilyen szerencsém lesz :) Már csak az a hüle kérdésem ha tudja valaki, hogy ezeket az ellenállásokat be tudom forrasztani a hangfal vezetékébe, szóval minden hangszóró 7db a (7.1 esetén) vennem kell 14 db ellenálást 2 ohm és bekötnöm mindkét vezetékbe vagy teljesen rossz úton járok?
2016. márc. 19. 13:07
 12/19 anonim ***** válasza:
Csak 7et kel venned és csak a pozitiv kábelhez kötni egyet, szóval minden kimenetre egy ellenálás és kivülre közsd.
2016. márc. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm! Most már nem zavarok senkit.. :) minden jót!
2016. márc. 19. 14:33
 14/19 Szirty ***** válasza:

És ne felejtsd el hogy a hangszóróval SORBA kösd be és ne párhuzamosan!


Ha párhuzamosan kötöd nem 8 Ohm-ot kapsz, hanem 1.5 Ohm-ot!

2016. márc. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Hm akkor várjunk csak... :) amit a 11. válaszoló írt hogy minden hangfalhoz 1db ellenállást ( 7db satelit hangfalról van szó) bekötöm a + vezetékbe ezt az ellenállást akkor az úgy nem lesz jó, nem lesz a 6 ohm hangfalamból 8 osm-os? Mit takar ez a sorba kötés? Mert ugye nálam van 7db kimenet az erősítőből 7db hangfal bekötve azt nem tudom másképp bekötni. Köszi a választ ismét!
2016. márc. 19. 21:13
 16/19 anonim ***** válasza:

Eddig értetted, most mi lett veled?

[link]

R1 az ellenállásod, ami 2 ohm.

R2 a hangfalad ami 6 ohm.

Re az eredő ellenállás, azaz az egymással összekötött ellenállás és a hangfal együttes értéke.

Re = R1 + R2

Nem ezt akartad? A kérdésben ez volt kiírva. olvasd el.

2016. márc. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
De most már tiszta csak több ember több mindent válaszol és belekavarodtam de a rajz és a magyarázat teljesen érthető köszönöm!
2016. márc. 20. 10:11
 18/19 Szirty ***** válasza:

Én is megpróbálok segíteni.

Valahogy sejtettem, ebből kavarodás lesz.


Tehát az előttem szólót alátámasztandó itt ez az ábra:

[link]


Mivel a te konkrét esetedre nem találtam rajzot és rajzolni nem akarok, ezen az ábrán a felső "rugó" az az ellenállás, amit neked kell beiktatni. A rajzon ez 4 Ohm, neked 2 Ohm kell. A hangszóró a rajzon 8 Ohm-os, a tied 6 Ohm-os.

Ez a sors kapcsolás. Minden hangszóróról kettő vezeték megy az erősítőbe. Az egyiket megszakítod éa a megszakításnál keletkező két végpont közé bekötöd az ellenállást (a korábban említett javaslatok betartásával).


A párhuzamos kapcsolás így nézne ki:

[link]


Ebben az esetben nem szakítanád meg a hangszóróhoz menő vezetéket, hanem az ellenállás két kivezetését a hangszóró (vagy az erősítő) két kivezetése mellé kötnéd. Neked NEM ez kell!

2016. márc. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Ok rendben, köszönöm még egyszer!
2016. márc. 20. 10:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!