Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért nem szól "rendesen" az...

Miért nem szól "rendesen" az 5.1-es házimozi rendszerem térhangzása filmnézés közben?

Figyelt kérdés

A problémám az, hogy néha elcsípek egy-egy olyan filmet a tévében, ahol jól hallom a hangokat. Pl. a párbeszédeknél olyan, mint ha "benne lennék" a filmben (nem csak az első hangsugárzók szólnak, hanem a hátsó, surround hangszórók is).

Viszont, ha számítógépről nézek filmet (optikai kábellel csatlakoztatva a hangot), akkor ugyan működik az 5.1 (Dolby, DTS stb.), de "csak" pl. a film alatt lévő zenét hallom az összes hangszóróból, a párbeszédeket csak az elsőkből (több filmet is próbáltam, jó minőségben).



2016. márc. 29. 10:24
1 2
 1/13 Osynho ***** válasza:
A dialógusok megszolaltatasaert elsősorban a center sugárzó felelős. Ha a hátterekből szól, akkor ott vmi nincs rendben.
2016. márc. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A dialógus a frontokból vagy a centerből szól, esetleg ha mögöttünk szólal meg valaki, akkor kell onnan hallanunk. Nem hallhatsz mindent mindenhonnan, akkor hogy jönne ki a tèrhangzás. A hangszóró tesztek rendben vannak? Minden onnan szól, ahonnan kell neki?
2016. márc. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Igen, rendben vannak a hangszóró tesztek.


Én arra gondoltam amikor írtam, hogy minden hangszóróból hallom a dialógusokat, olyan érzést kelt, mintha én is ott lennék a jelenetben (tehát mint az életben).

Ezzel együtt ugyanúgy lehet hallani a többi hanghatás (pl. becsuknak egy ajtó hátul, jobbra stb).

Egy szóval sokkal realisztikusabb. Eddig ilyen csak a tévében leadott filmeknél tapasztaltam (pl. Viasat6, Paramount Channel).

2016. márc. 31. 10:02
 4/13 anonim ***** válasza:
Az életben ha valaki előtted áll és beszél, akkor azt hogy hallod magad mögül is?:)
2016. márc. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

:)

Arra szerettem volna célozni, hogy az való életben is van a hangnak egyfajta "térhatása".( hacsak nem valaki egy csövön keresztül beszél hozzád). Szóval érted :)

2016. márc. 31. 15:33
 6/13 Osynho ***** válasza:
Milyen hifid van, hogy és mivel összekötve? Szerintem, a tv adások estén sztereó a jel, amit egyszerűen szétdob a hangszórók között a cucc. Az igazi 5.1 a DD, DTS (és a HD hangsávok).
2016. márc. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Onkyo erősítő és optikai kábellel van összekötve a számítógéppel.
2016. márc. 31. 19:22
 8/13 Osynho ***** válasza:
És a tv-vel?
2016. márc. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
HDMI megy a dekóderből a TV-be és onnan COAX-al van rákötve az erősítőre.
2016. ápr. 1. 13:12
 10/13 Osynho ***** válasza:
Akkor 99%, hogy sztereó a jel, amit kap az erősítő. Innentől viszont úgy fog szólni 5.1-ben, ahogy az erősítő azt előállítja. Van többféle mód, Pro Logic II, DTS Neo és ezen belül is film, játék, zene. Van továbbá 6 csatornás sztereó, ami talán nálad is működik jelenleg.
2016. ápr. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!