Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » DLD DL12-t max. Hány wattal...

DLD DL12-t max. Hány wattal lehet terhelni, hogy rendes, erőteljes zenélés közben ne károsodjon?

Figyelt kérdés

#DLD #DLD 12 DLD DL12
2016. ápr. 28. 22:16
 1/8 Lacesz89 válasza:

Üdv!

Én egy kicx qs 1.350-el hajtom 3/4 gain-el.

Szerintem ez pont elég neki.

Gyári 50L-es reflex ládában 100-as csővel.

2016. júl. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 dirtboy ***** válasza:

600-700-at bírni kéne de ez nagyban függ attól is hogy milyen a tápod.

700W baromi sok azért,azt A/B osztályú erővel akarod kitermelni akkor olyan 85A áramfelvétele kell számolni.

ahhoz pedig jó aksi kell és ami még fontosabb jó generátor,ami bírja is.

ha nem bírja akkor be ejti a feszültséget,ami káros az erősítőre nézve is meg mivel növeli a torzítást így a nyomóra is.

a hangszórókat ki lehet nyírni kevés teljesítménnyel is ha az torz,a négyszögjel feszültség alatt tartja a tekercset ami felmelegszik,megolvasztja a lakkszigetelést és menetzárlatot okozhat,leég a hangszóró.


haver kocsijában 16db dl12 volt,egyenként 400 vagy 450W jutott rájuk a kicx 1.1000-rektől,szezon végére mindegyik tekercse szét volt.

2016. júl. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
hmmm nem gondoltam hogy ennyi idő alatt, 2 komment jön egy nap alatt :D én jelenleg egy Renegade ren 1100S-ről hajtom 550Wattal, pc tápegységről. Nagyobb erősítőt akartam, mert láttam hogy mások cdt törnek a nyomóval és nekem tuti gyenge mert nem sikerült :P Köszi a tanácsokat, nem tudtam azt, hogy kis teljesítményen is elromolhat. Első, neked is köszi. :) nekem is 50Literes 100 as reflexcsöves ládám van :D
2016. júl. 16. 22:27
 4/8 A kérdező kommentje:

Itt még régi ládájában :D

https://www.youtube.com/watch?v=ErF96BSDgQU

2016. júl. 16. 22:30
 5/8 dirtboy ***** válasza:

A cd tördelésnek nincs értelme,ezt valami hülye kipróbálta véletlen eltört aztán azt hiszik hogy ha eltörik a cd akkor jó nagy a basszus.

Felejtsd el,nem árulja el hogy jó e a basszus,sem azt hogy a láda jól van e hangolva. Lényegében semmit nem mutat meg.

Egy verseny ládában altalában nagy átmérőjű portvan. CDt nem törtne el h oda rakod. Mégis nyomnak 145-150dB eleket. Az ilyen cd törős videókon meg kis gyenge nyomók is vannak dögivel amivel még a 130dB is alig lehet elérni.

Szóval ne legyen céldod a cd törés mert értemletlen,ha sikerül törnie akkor szerintem kicsi a pont méret,zajosan is jár valószínű a levegő.

2016. júl. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor el voltam butítva :D köszi,így már világos:D Te nagy fanatikus lehetsz, mert szinte minden hasonló témájú kérdésnél látlak:DDD
2016. júl. 17. 20:59
 7/8 dirtboy ***** válasza:

be van állítva autóhifi témára pár kulcsszó,egyébként igen elég fanatikus voltam,cserélgettem a cuccokat,fejlesztettem mindig,de már nem nagyon csinálom mert másik autóra gyűjtök így inkább nem fektetek már hifibe.

talán ha majd az meglesz és kész a tuningrésze is akkor még vissza térek a hifihez és hangminőség(SQ)versenyen talán részt veszek.

2016. júl. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jaa így már világos :DD Ment mindenkinek a zöld kéz a helpért! :D
2016. júl. 18. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!